نوشته ها


تمام آنچه که باید درباره برچسب های وب بدانید

هنگام آماده سازی وبلاگ، شما ممکن است از برچسب ها غافل شوید و آنها را نادیده بگیرید.

اما برچسب ها ارزش نگاه دوم و یا بیشتر را دارند. این برچسب های کوچک می توانند ارزش زیادی را برای سایت به دست آورند.

برچسب ها در پست های وبلاگ شما می توانند به خوانندگان کمک کنند تا مطلبی که به دنبال آن هستند را پیدا کنند. همچنین آنها می توانند به خزندگان موتور جستجو در درک مطالب موجود در سایت شما کمک کنند.

برچسب ها می توانند به شما در سازماندهی، بروزرسانی و دسته بندی مجدد پست های بایگانی شده کمک نمایند. با استفاده از ابزار ردیابی مناسب، برچسب های شما حتی می توانند به شما نشان دهند که محتوای جدید شما باید در چه مسیری قرار بگیرد.

در این مقاله در مورد چگونگی انتخاب بهترین برچسب ها و کلمات کلیدی برای مقالات خود و علت اهمیت آنها صحبت می شود.

آیا می دانید”بهترین” کلمات کلیدی و برچسب ها کدامند و چگونه از آنها برای دیده شدن در موتورهای جستجو (Google ، Bing ، Ask.com و غیره) استفاده کنید؟ 

 

تصویر(1)

برچسب وب چیست؟

برچسب وبلاگ عباراتی هستند که پست شما را به بهترین وجه توصیف می کنند و برای توصیف جزئیات خاص از پست های شما به کار میروند. به آنها به عنوان کلمات شاخص سایت خود نگاه کنید. آنها داده های کوچکی هستند که می توانید برای طبقه بندی ریز مطالب خود از آنها استفاده کنید. برچسب ها سلسله مراتبی نیستند.

تفاوت بین کلمات کلیدی و برچسب ها چیست؟

آیا آنها یکسان هستند یا خیر؟

در واقع تفاوتی نیست. به عبارت ساده تر، کلمات کلیدی که در انتهای مقاله یا پست وبلاگ خود وارد می کنید، برچسب نامیده می شوند.

هنگامی که یک پست وبلاگ را برچسب گذاری می کنید، در واقع صفحات دیگری را در وبلاگ خود ایجاد میکنید، صفحاتی که قابل فهرست و رتبه بندی هستند.

به مثال زیر توجه کنید:

فرض کنید کلید واژه اصلی شما برای یک پست “برچسب های وبلاگ” است. این همان چیزی است که در عنوان و طبیعتاً بدنه ی پست خود از آن استفاده خواهید کرد. به عنوان مثال ” تفاوت برچسب های وبلاگ در برابر دسته بندی ها” ، ” تفاوت برچسب های وبلاگ و کلمات کلیدی” ، ” برچسب های وبلاگ سئو” و … . بنابراین این کلمات کلیدی اضافی را به عنوان برچسب هایی برای این پست معرفی خواهید کرد.

پس از انتشار این پست، وردپرس برای هر یك از آن برچسب ها صفحاتی ایجاد می کند، بنابراین فرصتی برای شما ایجاد می نماید كه به آن صفحات پیوند بزنید و آنها را بر اساس همه کلید واژه های اضافی كه نمی توانستید در پست خود قرار دهید رتبه بندی کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه برچسب گذاری در وردپرس میتوانید مقاله برچسب وردپرس را مطالعه نمایید.

بهترین کلید واژه ها و برچسب ها کدام اند؟

برچسب های یک مقاله معدود کلماتی هستند که به بهترین وجه مقاله شما (یا پست وبلاگ) را توصیف می کنند. در حالت ایده آل 5-10 کلمه کلیدی وجود دارد که به طور خاص به پست شما ارتباط دارد.

اخطار: این کلمات کلیدی باید موضوعاتی باشند که در واقع به مقاله شما مربوط می شوند. شما نمی توانید از کلمات کلیدی تصادفی که فکر می کنید در موتورهای جستجو مورد توجه قرار می گیرند، استفاده کنید زیرا این امر نتیجه معکوس خواهد داشت. به این مورد اسپم کلمه کلیدی گفته می شود و بلیطی یک طرفه برای ناکجا آباد است.

دسته بندی وب چیست؟

تصویر(2)

دسته بندی ها برای گروه بندی گسترده پست های شما منظور می شوند. به این موارد به عنوان مباحث کلی یا فهرست مطالب سایت خود نگاه کنید. دسته بندی ها کمک می کنند تا کاربران بتوانند تشخیص دهند که وبلاگ شما واقعا درباره چه چیزی است. این مورد برای کمک به خوانندگان است که محتوای مدنظرشان را در سایت شما پیدا کنند. دسته بندی ها سلسله مراتبی هستند، بنابراین می توانید زیر دسته ها را نیز قرار دهید.

تفاوت برچسب های وبلاگ و دسته بندی ها چیست؟

آیا آنها یکسان هستند؟

بله، هر دو می توانند وسیله ای برای سازماندهی مطالب شما باشند. با این حال، دسته بندی ها طبیعتا باید بسیار عمومی تر از برچسب ها باشند.

برچسب ها اختیاری هستند، اما وردپرس به طور خودکار پست های وبلاگ را طبقه بندی می کند. اگر دسته‌بندیهای خود را تنظیم نکنید و از آنها استفاده نکنید، محتوای شما “دسته‌بندی نشده” خواهد بود، که باعث می شود خوانندگان، خزندگان جستجو یا افرادی که از موتورهای جستجو استفاده می کنند و حتی خود شما برای پیدا کردن موضوعاتی که در مورد آنها می نویسید دچار مشکل شوید. بنابراین پیشنهاد می شود از دسته بندی های خود استفاده کنید.

برخی از وبلاگ نویسان پست های خود را برچسب گذاری نمی کنند، زیرا احساس می کنند دسته بندی ها همه نیازهای مرتب سازی را برطرف می کنند. این امر در شرایطی می تواند موثر باشد که شما یک وبلاگ کوچک داشته باشید که آن را اغلب به روز نمی کنید، اما هرچه محتوای بیشتری داشته باشید و موضوعات شما متنوع تر باشد، برچسب ها مفید تر خواهند بود.

دسته بندی ها پست های شما را به یک گروه سطح بالا طبقه بندی می کنند که طرح کلی محتوای مطالب شما را ارائه می دهد. به عنوان مثال، دسته بندی های وبلاگ پخت کیک ممکن است کیک، پای، کوکی و براونی باشد.

اما می توانید پست ها را در هر یک از این دسته ها با برچسب های خاص مانند کریسمس، فاقد گلوتن و غیره برچسب گذاری کنید، بنابراین خوانندگان می توانند تمام دستورالعمل های کریسمس یا فاقد گلوتن شما را در جستجوی یک برچسب پیدا کنند.

تصویر(3)

مثال دیگری که می تواند در درک بهتر این موضوع به شما کمک کند، فرض کنید که شما یک وبلاگ سفر دارید.

دسته بندی های احتمالی شما می تواند “سفرهای دریایی” ، “سفر خانوادگی” ، “سفر به خارج از کشور” و غیره باشد. وردپرس برای هر یک از دسته های شما صفحه جداگانه ای ایجاد می کند که می تواند توسط موتورهای جستجو رتبه بندی شود – دقیقاً مانند برچسب ها.

اکنون، تصور کنید که شما می خواهید برای ایالات یا کشورهای مختلف صفحات جداگانه ایجاد کنید. قطعا نمی خواهید صدها دسته بندی، هر کدام با یک موقعیت جغرافیایی متفاوت نامگذاری شوند. انجام این کار بر عهده برچسب ها است.

برچسب های پست و توضیحات متا وظایف مختلفی دارند

کلمات کلیدی متا در قسمت نتایج جستجو برای پست شما ظاهر می شوند و توسط ربات های موتور جستجو اسکن می شوند. آنها می توانند برخی از کلمات یکسانی را که در برچسب های پست خود استفاده می کنید به اشتراک بگذارند، اما برچسب زدن به پست های شما به طور خودکار توضیحات متا را ایجاد نمی کند. برای پست خود باید آنها را در باکس توضیحات متا وارد کنید.

آیا استفاده از برچسب ها دردسر ساز است؟

مشکل بسیاری از افراد با برچسب ها، ترس از محتوای تکراری است. برخلاف تصور عامه، محتوای تکراری شامل یک مقاله یکسان در چندین دایرکتوری نمی شود. محتوای تکراری هنگامی اتفاق می افتد که Google مسیرهای مختلفی را با محتوای یکسان در سایت شما پیدا می کند. به عنوان مثال، پست های یکسان در وبلاگ شما از طریق پست صفحه اصلی، دسته بندی ها و بایگانی ها قابل دسترس هستند. 

مزایای استفاده از برچسب های وبلاگ چیست؟

برچسب ها می توانند به SEO شما کمک کنند.

همانطور که قبلاً به آن اشاره شد، هنگام استفاده از برچسب ها، بلافاصله صفحات جدیدی را برای وبلاگ خود ایجاد می کنید که کاملاً قابل ایندکس، جستجو و رتبه بندی هستند. به عبارت دیگر، شما محتوای اضافی ایجاد می کنید که می تواند بازدید کنندگان بیشتری را به ارمغان آورد.

جادو وقتی اتفاق می افتد که بارها و بارها شروع به استفاده از همان برچسب ها می کنید. بنابراین موتورهای جستجو به طور بالقوه اهمیت آنها را افزایش می دهند و آنها را در رتبه های بالاتر قرار می دهند.

همه این موارد در پشت صحنه بدون مشارکت فعال شما اتفاق می افتد. تنها کاری که باید انجام دهید اضافه کردن برچسب های مناسب به هر پست است.

تصویر(4)

قبل از شروع استفاده از برچسب ها، داده های کنسول جستجوی Google خود را بررسی کنید تا ببینید که افراد از چه کلمات کلیدی برای پیدا کردن وبلاگ شما استفاده می کنند. با برچسب زدن کلمات کلیدی، به ربات های موتور جستجو کمک می کنید تا پست های شما را پیدا کرده و دسته بندی کنند. این به خوانندگان جدید کمک می کند تا وبلاگ شما را راحت تر پیدا کنند.

برچسب ها پست های وبلاگ شما را به یکدیگر مرتبط می کند.

پس از ارسال چند نوشته با برچسب یکسان، تعدادی موضوع خاص در محتوای خود دارید که خوانندگان می توانند آن را پیدا کنند. در پشت صحنه، می توانید از برچسب های خود نیز برای یافتن پست های مرتبط که ممکن است بخواهید به آنها در پست های جدید پیوند دهید، استفاده کنید. شما می توانید این کار را به صورت دستی انجام دهید یا می توانید از افزونه وبلاگ وردپرس استفاده کنید که به طور خودکار پست های مرتبط با آن را برای شما نشان می دهد.

می توانید برچسب های خود را مرور کنید تا ببینید زمان آن رسیده که یک مگا پست که محتوای مرتبط را از چندین پست مختلف در بایگانی خود بروز و ترکیب می کند، ایجاد کنید. 

نکاتی برای استفاده بیشتر از برچسب ها

از برچسب های یکسان به طور مداوم استفاده کنید.
از محتوای تکراری با نمایش گزیده هایی در صفحات بایگانی خود به جای پست های کامل خودداری کنید. شما واقعاً می خواهید به خواننده های خود فقط یک اشاره ای به مطالب بدهید و آنها را به سمت پست های اصلی هدایت کنید. برای دستیابی به این هدف، archive.php را از پرونده theme خود باز کنید و the_content را جایگزین the_excerpt کنید.
عملکرد برچسب خود را ردیابی کنید.

می توانید از برنامه Google Analytics استفاده کنید که رایگان و آسان است. در اینجا دستورالعمل نحوه تنظیم ردیابی شما آورده شده است.

از داشبورد خود، روی “Advanced Segment” در نوار کناری سمت چپ کلیک نموده ، سپس “Create New Custom Segment“ انتخاب کنید.

تصویر(5)

“Landing page” را در فهرست کشویی در زیر Dimensions => Content پیدا کنید و آن را به سمت راست بکشید.

شرط را روی “Contains” و مقدار “/ tag /” (پیش فرض WordPress برای برچسب ها) تنظیم کنید.

همچنین باید بخش خود را نامگذاری کنید که در اینجا “tags” نام گذاری شده است.

تصویر(6)

اکنون برای بررسی ترافیک حاصل از برچسب ها از داشبورد خود، بر روی“Advanced Segments” در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید، بخش “Tags” را بررسی و “Apply“ را انتخاب نمایید.

تصویر(7)

این همان چیزی است که در نتیجه خواهید دید:

تصویر(8)

از فرم یکسانی از کلمات کلیدی و برچسب ها در پست های وبلاگ استفاده کنید.

برچسب های کلیدی زیر برای گوگل کاملاً متفاوت است: “وبسایت” و “وب سایت” و “وب سایت ها”.

شما باید بدانید که این کلمات کلیدی کاملاً متفاوت هستند و به شکلی که شما در مقاله خود برچسب گذاری می کنید، ثابت هستند. هیچ یک از کلمات کلیدی مشکلی ندارد، اما انتخاب یک فرم و استفاده از آن به طور مداوم، شانس شما برای کسب رتبه در آن فرم از کلمه کلیدی را افزایش می دهد. بنابراین یکی را انتخاب کنید و از آن در برچسب گذاری استفاده کنید. یا همیشه از “وبسایت” به عنوان برچسب خود استفاده کنید یا از “وب سایت” بهره ببرید. از هر دو به صورت متقابل استفاده نکنید تا فرصت رتبه بندی بهتر و ترافیک بیشتر را از دست ندهید.

درخصوص کلمات کلیدی خود برای پیدا کردن کلمات کلیدی با بیشترین میزان ترافیک موتور جستجو تحقیق کنید. “وب سایت” و “وبسایت” کلمات کلیدی (برچسب های) کاملاً معتبری هستند، اما همانگونه که اشاره شد موتورهای جستجو آنها را دو برچسب کلمه کلیدی متفاوت می دانند.

اما آیا می دانید که هر یک مقدار کاملاً متفاوتی از ترافیک موتورهای جستجو را تولید می کنند؟ واقعیت این است که همه کلمات کلیدی به طور برابر ترافیک ایجاد نمی کنند. بدیهی است اگر در حال جلب مخاطب برای وب سایت خود هستید، قطعا می خواهید فقط موثرترین کلمات کلیدی ممکن را داشته باشید. اما چطور؟ با تحقیق در مورد کلید واژه. این بدان معنا است که در مورد تعداد جستجوهایی که هر نسخه از یک کلمه کلیدی بدست می آورد، تحقیق کنید.

تحقیق در خصوص کلمات کلیدی برای داشتن موثرترین برچسب های کلیدی در وبلاگ بسیار مهم است و به معنای واقعی کلمه تنها روشی است که توسط آن می توانید از موثرترین کلمات کلیدی و برچسب ها برای وبلاگ خود اطلاع پیدا کنید. ممکن است کمی وقت گیر و خسته کننده باشد، اما اگر در حال راه اندازی یک وبلاگ هستید، واقعاً باید به عنوان یک تجارت به آن نگاه کنید. طوری با آن رفتار کنید که این شغل تمام وقت شما است.

تصویر(9)

این نتایج روز به روز نسبتاً یکپارچه تر می شود. بنابراین شما فقط باید یک بار این کار را انجام دهید و یافته های خود را در یک صفحه ذخیره کنید.

ابزارهای تحقیق در مورد کلمات کلیدی :

در زیر یک ابزار عالی برای بررسی کلمه کلیدی وجود دارد در ابتدا ممکن است کمی زمان ببرد تا به آن عادت کنید. اما وقتی کمی با آن کار کنید، استفاده از آن آسان تر می شود و این به شما کمک می کند تا حد امکان در مورد موضوعات اصلی خود اطلاع پیدا کنید. به این ترتیب می توانید روی کلماتی که مخاطبان شما به احتمال زیاد از آنها استفاده می کنند تمرکز نمایید و نوع محتوای مورد نیاز آنلاین خود را پیدا کنید.

ابزار رایگان SEO Book Keyword Research Tool می تواند به شما در بررسی کلمه کلیدی کمک نماید.

یک استراتژی بسیار مفید این است که تحقیق کلمات کلیدی در حوزه موضوعات خاص خود را پیش تر انجام دهید، ارزشمندترین کلمات کلیدی خود را پیدا کنید (به شکل صحیح: جمع ، مفرد و غیره) و پیگیری همه آنها را در صفحه گسترده (به صورت کامل با تعداد بازدید در روز) وارد کنید. به این ترتیب همیشه می توانید دوباره به آن مراجعه و آن را بروز کنید. اما مهم این است که یک نقطه شروع قدرتمند برای ساختن آن داشته باشید.

نتیجه گیری

برچسب زدن مناسب می تواند روشی هوشمندانه برای به دست آوردن محتوای با کیفیت تر در مقابل موتورهای جستجو باشد. به یاد داشته باشید که هر چند وقت یکبار از آنها استفاده کنید – نیازی به پر کردن وبلاگ خود از یک دسته از صفحات برچسب بی فایده نیست که هرگز دیده نخواهند شد.


20 نکته طلایی که باید قبل و بعد از انتشار مقاله رعایت نمایید

انتشار پست ها و مقالات وبلاگ یکی از بهترین راه ها برای هدایت ترافیک به وب سایت شما است. با این حال، اگر می خواهید ترافیک بالاتری را بدست بیاورید، باید پست های شما به خوبی بهینه شوند.

برای افزایش شانس مطالعه مطالب توسط کاربران، اقدامات خاصی وجود دارد. یکی از این موارد بهینه سازی آن برای رسانه های اجتماعی و موتورهای جستجو است.

در زیر 20 کار که شما باید قبل و بعد از انتشار هر پست در وبلاگ خود انجام دهید توضیح داده شده است. اگر آنها را انجام دهید، مقالات شما از ترافیک بیشتری برخوردار می شوند و وب سایت شما سریعتر رشد می کند.

ممکن است انجام آن ها در ابتدا مقداری زمانبر باشد، اما سرانجام هنگامی که آنها را در روند کار خود قرار میدهید، ماهیت دوم خود را نمایان میکنند.

قبل از انتشار

تصویر(1)

در اینجا 11 کار وجود دارد که باید قبل از زدن دکمه “انتشار” در هر مقاله یا پست وبلاگ انجام دهید.

1. یک عنوان بهینه شده اضافه کنید

عنوان مهمترین قسمت هر مقاله است. این تنها شانس شما برای جلب توجه خوانندگان در هنگام پیمایش از نتایج جستجوی گوگل یا بازخورد خبری فیس بوک است.

عنوان شما باید:

شامل کلمات کلیدی برای سئو باشد.
به قدری جالب باشد که مردم برای کلیک کردن بر روی آن علاقه پیدا کنند.
مطالب را به طور دقیق توصیف کنید.

اگر عنوانی داشته باشید که به طور دقیق محتوای شما را توصیف کند و برای خوانندگان  بسیار جالب به نظر برسد، در این صورت ترافیک بیشتری را کسب خواهید کرد.

این عنوان همچنین یکی از مهمترین بخش های SEO در صفحه می باشد. این همان چیزی است که وقتی مقاله شما در جستجوی Google فهرست می گردد، نشان داده می شود.

تصویر(2)

اگر برای بدست آوردن ترافیک بالاتر از موتورهای جستجو مقاله ای می نویسید، حتماً در برچسب عنوان خود کلمات کلیدی را وارد کنید. در غیر این صورت، موتورهای جستجو و کاربران آنها ممکن است کاملاً متوجه نشوند که این مقاله در مورد چیست.

عنوان باید آنچنان جذاب باشد که کاربران بر روی آن کلیک کنند. عنوان جذاب باعث دریافت نرخ کلیک بالاتری درGoogle ، Facebook و هر جای دیگری که مقاله قابل مشاهده است، می شود.

اگرچه عناوین شما باید جالب باشند، اما آنها باید مطالب را به طور دقیق توصیف کنند. عناوین غلط نه تنها برای کاربران شما وحشتناک است، بلکه بر خلاف دستورالعمل های ارزیابی کیفیت Google نیز می باشد.

شاید نیاز باشد افزونه های سئو را در وردپرس نصب کنید تا بتوانید برچسب های عنوان را برای پست های خود بهینه کنید.

2. توضیحات متا را عالی بنویسید

منظور از توضیحات متا، شرح مختصری از محتوای شما است.

توضیح متا همان متنی است که در نتایج موتور جستجو در زیر عنوان و URL شما نمایش داده می شود. با این حال ، گوگل غالباً آن را نادیده می گیرد و به جای آن، قطعاتی از مطالب دیگر متن صفحه شما نشان می دهد.

اما توضیحات متا برای رسانه های اجتماعی نیز حائز اهمیت است زیرا توضیحات متا غالباً هنگام ارسال لینک در توییتر و فیس بوک، در قسمت پست شما نشان داده می شود.

مانند عنوان، توضیحات متا نیز باید جالب، اما دقیق باشد. توضیح دهید که مقاله شما در مورد چیست و چرا مردم باید آن را بخوانند.

بسته به نوع قالب  شما، ممکن است نیاز باشد تا یک افزونه SEO در وردپرس نیز نصب نمایید که توضیحات متا را اضافه کند.

3. یک URL توضیحی و تمیز بنویسید

آدرس پست وبلاگ شما مهم است. باید تمیز، کوتاه و توصیفی باشد. بسیاری از افرادی که به مقاله شما پیوند می دهند، می توانند این کار را با چسباندن URL، به عنوان مثال در موضوع انجمن انجام دهند.

اگر نشانی اینترنتی شما جالب به نظر برسد، همچنین مطالب شما را به طور دقیق توصیف کند، افراد به احتمال زیاد روی آن کلیک خواهند کرد. استفاده از برخی از کلمات کلیدی در URL ممکن است فوایدی در سئو نیز داشته باشد.

4- متن خود را در فصل ها سازماندهی کنید

محتوای سازمان نیافته برای کاربر تجربه بدی است. شما باید مطالب خود را در فصول منطقی ترتیب دهید، به گونه ای که برای کاربران تان معنا داشته باشد.

توصیه می شود از عناوین h2 برای تقسیم مطالب خود در فصل استفاده کنید. در صورت نیاز به اضافه کردن زیرشاخه ها می توانید از عناوین h3 و حتی h4 استفاده کنید.

در زیر میتوانید مشاهده کنید که چگونه یک مقاله از عناوین h2 و h3 استفاده می کند تا ساختار منطقی به مقاله ارائه دهد.

 

تصویر(3)

داشتن ساختار فصلی منطقی بسیار عالی است زیرا به خوانندگان و ربات های موتور جستجو کمک می کند تا محتوای شما را بهتر درک کنند.

اطمینان حاصل کنید که عناوین فصل واضح و توصیفی هستند. فقط  مرور اجمالی آنها باید ایده ای راجع به آنچه در هر فصل مورد بحث قرار می گیرد ارائه دهد.

5- مطالب خود را قابل خواندن و مرور کردن کنید

خوانایی بسیار مهم است. بدون خوانایی مناسب، محتوای شما هرگز به پتانسیل کامل خود نخواهد رسید.

هرچند، اکثر مردم پست های شما را از ابتدا تا انتها نمی خوانند اما در عوض، آنها مطالب را به سرعت مرور می کنند تا پاسخ های مورد نظر خود را پیدا کنند.

شما باید اطمینان حاصل کنید که هم افرادی که می خوانند و هم کسانی که مروری اجمالی می کنند می توانند، جوابهای خود را پیدا کنند. در اینجا چند نکته برای بهتر خواندن و مرور کردن متن شما آورده شده است:

از یک فونت خوب و خوانا استفاده کنید.
درصورتیکه صفحه مقاله سفید است متن خود را مشکی کنید. خواندن متن خاکستری دشوار است.
اندازه قلم 16px یا بالاتر داشته باشید.
از لیست های گلوله ای (bulleted lists) در مقالات خود استفاده کنید.
بندهای خود را کوتاه نگه دارید. پاراگراف های طولانی جالب نیستند.
اطمینان حاصل کنید که متن شما در تلفن همراه خوب به نظر می رسد.

6. تصویری برجسته اضافه کنید که به خوبی در رسانه های اجتماعی کار کند

توصیه می شود که یک تصویر برجسته را به هر پست وبلاگ اضافه کنید. این تصویری است که وقتی مقاله را در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارید، نشان داده می شود. همچنین ممکن است در صفحه اصلی، بخش پست های مرتبط و RSS feed نشان داده شود.

بسته به تنظیمات قالب شما، ممکن است تصویر برجسته نیز در داخل مقاله، در بالا یا زیر عنوان ظاهر گردد.

وقتی تصمیم میگیرید کدام تصویر را انتخاب کنید، به این فکر کنید که چه چیزی برجسته خواهد بود و باعث می شود پست شما در سایت های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک جذاب به نظر برسد.

اگر عکس دارای خصیصه های برجسته باشد و توجه شما را جلب کند، به مقاله کمک می کند تا از ترافیک اجتماعی، لایک و اشتراک گذاری بیشتری برخوردار شود.

اگر خودتان تصاویری ندارید، می توانید از عکس های موجود استفاده کنید. می توانید عکسهای رایگان را از Shutterstock ،  Pixabay ، Pexels و Unsplash دریافت کنید.

7. بهینه سازی تصاویر در مقاله

درج کردن تصاویر در مقالات خود،  برای زیبایی یا آموزش، می تواند مفید باشد. به عنوان مثال، می توانید به طور مرتب از تصاویر، جداول و نمودارهای مختلف استفاده کنید تا به مقالات خود ارزش بدهید.

اگر این کار درست انجام شود، برای کاربر تجربه ای فوق العاده است، اما می تواند به شما در جذب ترافیک بالاتر از طریق جستجوی تصویر نیز کمک کند.

اگر تصاویر شما به درستی بهینه شده باشند، احتمالاً آنها برای عبارات مورد جستجوی مختلف در Google Images رتبه بندی می شوند.

در اینجا نحوه بهینه سازی تصاویر شما آورده شده است:

از نام های توصیفی برای پروند های خود استفاده کنید.
برچسب های alt را به تصاویر خود اضافه کنید.
اگر از عناوین استفاده می کنید، آنها را به تصویر مرتبط کنید.
اطمینان حاصل کنید که نام فایل ها و برچسب های alt ، آنچه را که در تصویر موجود است به طور دقیق توصیف می کنند.

به عنوان مثال، می توانید به جای IMG-0014.jpg از dog-chewing-bone.jpg استفاده کنید. سپس برچسب alt می تواند بگوید: “سگ در حال جویدن استخوان است.”

برچسب های alt یا نام فایل تصویری را با کلمات کلیدی پر نکنید. از آنها برای توصیف دقیق تصاویر استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که از اسامی دقیق فایل و برچسب های alt برای تصویر برجسته خود استفاده کرده باشید.

8- پیوندهای داخلی و خارجی را اضافه کنید

افزودن پیوند به محتوای شما می تواند ارزش بسیاری برای خوانندگان شما ایجاد کند. این به خوانندگان شما کمک می کند تا از طریق پست شما اطلاعات بیشتری در مورد موضوعات مورد علاقه خود پیدا کنند.

افزودن پیوندهای داخلی در داخل مقالات، خود یکی از بهترین راه های افزایش معیارهای رابط کاربری (engagement metrics) مانند صفحات در هر session است. افرادی که سایت شما را مرور می کنند نیز بسیار بیشتر احتمال دارد که در سایت شما مشترک شوند و مرتباً مقالات را دنبال کنند.

پیوندهای داخلی عالی هستند، اما ارزش افزودن لینکهای خارجی به سایتهای قابل اعتماد را نیز دارند. انجام این کار می تواند ارزش های زیادی داشته باشد و برای خوانندگان شما مفید باشد.

نمونه ای از این کار وقتی است که می خواهید به توضیح یک موضوع پیوند دهید، اما مقاله ای در مورد آن در سایت خود ندارید. سپس منطقی است که پیوند خارجی به یک سایت معتبر را در مقاله اضافه کنید.

نگران این نباشید که پیوندهای خارجی از نظر سئو نامناسب باشد. این یک افسانه است.

9. مطمئن شوید که تمام پیوندها کار می کنند

قبل از انتشار مقاله ، باید اطمینان حاصل کنید که تمام پیوندهای موجود در آن کار می کنند.

می توانید با رفتن به حالت Preview، در مقاله پیمایش کنید و بر روی همه پیوندها کلیک نمایید. سپس مطمئن شوید که تمام پیوندها به همان جایی که قرار است بروند، می روند.

این کار بیش از یک دقیقه طول نمی کشد، اما می تواند بازدید کنندگان شما را از ناامیدی کلیک بر روی لینک های خراب نجات دهد.

همچنین پیشنهاد می شود هر چند ماه یکبار کل سایت را برای یافتن لینک های خراب اسکن کنید. یکی از ابزارهای رایگان برای این گزینه Dead Link Checker است.

10. اسکن مقاله از نظر گرامری

داشتن بسیاری از خطاهای املایی و گرامری در محتوای شما بسیار بد است. حتی اگر خودتان متوجه آنها نشوید، بسیاری از خوانندگان شما آنها را می بینند. این می تواند کل وب سایت شما را غیرقابل اعتماد جلوه دهد. به همین دلیل، باید هر پست را با دقت بررسی کنید. سپس از ابزار املا و گرامر مانند Grammarly برای اسکن کردن پست در جهت یافتن خطاها استفاده کنید.

به خاطر داشته باشید که اگر از ویرایشگر Gutenberg در وردپرس استفاده می کنید، Grammarly تعدادی کد ناخواسته را به پست های شما اضافه می کند. اما با ویرایشگر Classic خوب کار می کند.

11. افزودن دسته ها و برچسب ها (در صورت وجود)

این کار می تواند در مرتب سازی مقالات سایت شما در دسته های مختلف مفید باشد. اگر محتوای زیادی دارید، ممکن است در بعضی موارد اضافه کردن برچسب ها نیز مفید باشد.

توصیه می شود این کار را به صورت کم انجام دهید زیرا دسته ها و برچسب های بسیار زیاد برای خوانندگان گیج کننده است. 

برای آشنایی با برچسب ها می توانید مقاله برچسب وردپرس را مطالعه نمایید.

بعد از انتشار

تصویر (4)

وقتی بر روی دکمه “انتشار” در پست خود کلیک می کنید، کار شما پایان نمی یابد. حال باید مطمئن شوید که همه چیز به درستی کار می کند و سپس برخی مراحل را برای هدایت ترافیک به سمت پست خود انجام دهید. در اینجا 9 کار که شما باید بعد از انتشار انجام دهید آورده شده است.

1. مطمئن شوید که مقاله در تلفن همراه نیز خوب به نظر می رسد

درست پس از انتشار مقاله، باید سایت را در تلفن هوشمند خود باز کنید و سریعاً مقاله را اسکن کنید. اطمینان حاصل کنید که متن قابل خواندن است و تمام عناصر موجود در سایت شما برای موبایل مناسب هستند.

این روزها تعداد بیشتری از افراد از تلفن های هوشمند نسبت به رایانه ها استفاده می کنند، بنابراین بسیار مهم است که مقاله شما خوب به نظر برسد و به خوبی در موبایل کار کند.

2. ارسال به کنسول جستجوی Google

نیازی نیست که صبر کنید خزنده های Google سایت شما را پیدا کنند و مقاله جدید شما را کشف کند.

اگر یک حساب Google Search Console  دارید (داشتن این حساب برای SEO ضروری است) ، می توانید از Google بخواهید که صفحه جدید شما را فوراً به فهرست جستجو اضافه کند.

برای ارسال درخواست به Google جهت ایندکس کردن پست جدیدتان، به سایت موجود در اکانت Google Search Console خود بروید.

سپس URL خود را در کادر “Inspect URL” قرار داده و بر روی “Request Indexing” کلیک کنید.

اگر پست شما قابل دسترس است و دارای محتوای منحصر به فرد و با ارزش می باشد، باید تقریبا بلافاصله ایندکس شود. البته این امر می تواند از چند ثانیه تا چند دقیقه طول بکشد.

همچنین توصیه می شود برای بینگ و یاهو نیز ثبت نام کنید.

3. ارسال ایمیلی به خبرنامه خود

برای هدایت ترافیک به پست خود، باید برای مشترکین خبرنامه خود ایمیلی ارسال کنید. به جای ارسال کل مقاله از طریق خبرنامه خود، باید به سادگی یک پیام کوتاه با لینک به مقاله کامل ارسال کنید.

به این ترتیب افراد برای خواندن مقاله به سایت شما می آیند. برخی از آنها حتی ممکن است مقاله را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند یا از سایت های خود به آن پیوند دهند.

یک خبرنامه ایمیل واقعا موثرترین روش برای افزایش بازدید مکرر از وبلاگ شما است. اگر خبرنامه ایمیل ندارید، باید بلافاصله شروع به ساختن آن کنید.

4. آن را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

در مرحله بعد، شما باید مقاله خود را در تمام رسانه های اجتماعی که در آن اکانت دارید، به اشتراک بگذارید. برخی از رایج ترین آنها Facebook ، Twitter ، Instagram، LinkedIn و Pinterest است. فقط URL پست خود را تایپ نکنید. درعوض، متنی بنویسید تا علاقه مردم به کلیک روی مقاله و خواندن آن افزایش یابد. برای توییتر و اینستاگرام نیز ممکن است بخواهید هشتگ را به پست اضافه کنید. این می تواند به شما در رسیدن افراد بیشتری کمک کند.

همچنین ممکن است بخواهید مقاله خود را چند روز بعد دوباره به اشتراک بگذارید، فقط برای برخی از طرفداران شما که اولین بار پست را ندیده اند.

5. پیوند به آن از مقالات قدیمی

بسیار مهم است که پیوندهای داخلی را به محتوای مرتبط اضافه کنید. اما بعد از انتشار یک پست جدید، می توانید از طریق پست های قدیمی خود پیوندهایی به پست جدید خود اضافه کنید.

این می تواند به تقویت عملکرد سئوی پست جدید شما کمک کند زیرا پیوندهای داخلی ارزش سئو دارند. همچنین باعث می شود افرادی که در حال خواندن پست های قدیمی شما هستند، به مقاله جدید شما مراجعه کنند.

6. از دیگران بخواهید که آن را به اشتراک بگذارند و یا از آن پیوند برقرار کنند

این احتمال وجود دارد که شما با افراد مختلف آشنا شوید که ممکن است بخواهند محتوای شما را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. حتی ممکن است از سایر صاحبان وب سایت که ممکن است بخواهند به آن پیوند دهند، آگاه باشید. در این حالت، می توانید ایده خوبی باشد که از آنها بخواهید پست شما را به اشتراک بگذارند.

دریافت لینک های ورودی به پست های شما یکی از موثرترین راه ها برای کسب رتبه بالاتر در موتورهای جستجو است.

7. نظارت و پاسخ به نظرات

اگر در وبلاگ خود بخش نظرات دارید، باید نظرات مربوط به پست جدید خود را پیگیری کنید. 

سعی کنید در اسرع وقت به نظرات جدید پاسخ دهید. این به خوانندگان نشان می دهد که وبلاگ شما فعال است و شما یک فرد واقعی هستید که پذیرای بازخورد هستید.

همچنین ، مطمئن شوید که هرزنامه ها و نظرات با جنبه بد را حذف کنید. اینها می تواند به عملکرد سایت شما در جستجو آسیب برساند و باعث شود سایت شما قابل اعتماد به نظر نرسد.

8. Google Analytics را پیگیری کنید

مهم است که نحوه عملکرد مقاله خود را با گذشت زمان پیگیری کنید.

می توانید گاهی اوقات حساب Google Analytics خود را بررسی کنید تا ببینید چگونه ترافیک به صفحه در حال پیشرفت است. همچنین می توانید معیارهای رابط کاربری مانند نرخ پرش (bounce rate)، صفحات در هر session و دیگر موارد را بررسی کنید تا بفهمید جایی برای بهبود وجود دارد یا خیر.

این احتمال وجود دارد که مدت ها پس از انتشار نیز، فرصت هایی برای بهبود پست خود پیدا کنید. به عنوان مثال، ممکن است متوجه شوید که مقاله برای برخی از اصطلاحات مورد جستجو، رتبه بندی می شود که برای آن بهینه نیست. سپس می توانید برخی اطلاعات را در مورد آن اصطلاح به مقاله اضافه کنید و رتبه بالاتری نیز کسب کنید.

9. مقاله را مرور و به روز رسانی کنید

هر چند وقت یکبار صفحات خود را به روز کنید، مخصوصاً در مقاله هایی که ترافیک جستجو را جذب می کنند، بسیار مفید است.

Google میخواهد محتوای به روز شده را نشان دهد. بررسی و به روز رسانی مطالب قدیمی روشی موثر برای اطمینان از بهبود رتبه شما است. 

برای پست های برتر خود، حتی ممکن است بخواهید هر سال آنها را مرور و به روز کنید. در حقیقت، بسیاری از وب سایتهای بزرگ جهان، بخش زیادی از بودجه خود را صرف مرور کردن و به روزرسانی مطالب قبلی منتشر شده می کنند.

نتیجه گیری:

انتشار مقاله فقط آغاز سفر است. شما باید اطمینان حاصل کنید که پس از ارسال مقاله، مردم می توانند آن را به صورت آنلاین پیدا کنند. روش های زیادی وجود دارد که می توانید عمر یک پست وبلاگ را افزایش دهید و از فراموش شدن آن جلوگیری کنید. اگر نکات این مقاله را در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که هر یک از پست های شما تا حد ممکن برای جذب خوانندگان جدید آماده شده است، ترافیک بالای سایت خود را مشاهده خواهید کرد که بازتابی از تلاش های شما را نشان می دهد.


تفاوت اینترنت و اینترانت در چیست ؟

وبلاگ میهن وب هاست | تفاوت اینترنت و اینترانت در چیست ؟

اتفاقات روزمره ، اخبار مهم و دیگر مطالب میهن وب هاست
را می توانید در این قسمت مطالعه کنید

قبل از توضیح در خصوص اینترنت و اینترانت، ابتدا می بایست با مفهوم شبکه آشنا شوید. شبکه به اتصال چند کامپیوتر به یکدیگر گفته می شود. یعنی با اتصال دو رایانه به هم یک شبکه ایجاد می شود (چه از لحاظ فیزیکی و نزدیک و چه بی سیم و از راه دور) و می توانید اطلاعات را از این طریق بین آن ها رد و بدل کنید. شبکه می تواند از اتصال دو و یا بی نهایت کامپیوتر تشکیل شود. البته لازم به ذکر است که منظور از رایانه صرفا لپ تاپ و PC نیست و در ایجاد شبکه ها، کامپیوتر های سرور و… نیز نقش دارند.

اینترنت و اینترانت دو مفهوم شبیه به هم هستند، که اغلب باعث سردرگمی می شوند. هر دو برای جدا کردن یک هدف و کار بر روی یک مفهوم معین استفاده می شوند، اما اجرا و استفاده از آنها متفاوت است. هر دو شبکه ای برای به اشتراک گذاری داده ها هستند.

اینترانت از نظر تکنولوژی و پروتکل های مورد استفاده از لحاظ پایه ای شبیه اینترنت است. تفاوت اینترانت و اینترنت این است که رایانه های یک اینترانت اساسا از سایر نقاط ایزوله هستند و در واقع یک شبکه محلی (LAN)به شمار می روند. البته این شبکه محلی می تواند به اینترنت هم دسترسی داشته باشد.

از اینترانت معمولا در کمپانی هایی که مایلند به اینترنت دسترسی داشته  ولی نمی خواهند شبکه آنها از خارج قابل رویت باشد، استفاده می شود. معمولا اتصال بین اینترانت و اینترنت از طریق یک فایروال (firewall) کامپیوتری و  یک نرم افزار خاص برای جلوگیری از ارتباطات غیر مجاز بین اینترانت و اینترنت، انجام می شود.

اینترنت (Internet) نام شبکه گسترده جهانی برای اتصال رایانه های مختلف در سراسر دنیا است و تعداد کاربران در آن نامحدود و میلیونی است. در این شبکه اطلاعات انبوهی بین کامپیوتر های متصل به شبکه تبادل می شود.

از اینترنت غالبا برای به اشتراک گذاشتن داده ها از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر استفاده می شود، زیرا پروتکل های زیادی را به کار میبرند. پروتکل ها به نوع داده و نحوه عملکردی که داده ها از آن طریق تبادل می شود، بستگی دارد. اصطلاح اینترنت و شبکه جهانی وب (World Wide Web ) غالباً در کنار هم کاربرد دارند اما متفاوت هستند.

در اینترنت با دانستن آدرس آی پی کامپیوتر های موجود در شبکه می توان به آنها متصل شد. اتصال به اینترنت برای کاربران از طریق ارائه دهندگان اینترنت یا ISP ها انجام می شود.

مکان یک کامپیوتر در بستر اینترنت با IP تعیین می شود. آدرس آی پی مجموعه ای از اعداد منحصر به فرد است که محل قرار گیری یک کامپیوتر در شبکه را معین می کند. برای دسترسی آسان تر، آی پی ها به نام دامنه تغییر شکل پیدا میکنند. وقتی که شما نام یک دامنه را در مرورگر خود جستجو می کنید، مرورگر این نام را از طریق DNS پیدا می کند. اگر نام وارد شده در DNS موجود نباشد شما با اخطار name was not found رو به رو می شوید. در صورت درست بودن آدرس هم به رایانه ای که سرور میزبان این وب سایت می باشد، از راه دور متصل می شوید و می توانید اطلاعات موجود در این دامنه را مشاهده نمایید.

این روزها همه با اینترنت و ویژگی های آن آگاه هستند و می دانند که هر دستگاه یا رایانه یا وب سایتی که در سرور ثبت شده است، مجموعه ای بی نظیر از آدرس IP دارد. این آدرس IP ها  به اینترنت کمک می کنند تا نتیجه ای را که کاربر برای آن درخواست ارسال کرده است، پیدا کند.

کاربرد اینترنت

تقریبا بیشتر افراد با کارائی های  اینترنت آشنا هستند. از کاربرد های اینترنت می توان به برقراری ارتباط بین افراد، تبادل اطلاعات و فایل های مختلف، راه اندازی کسب و کار، اطلاع رسانی و… اشاره کرد. ویژگی های اینترنت بسیار زیاد است و در اکثر موارد با زندگی امروزی ما ادغام شده  است.

در دهه 1960 دولت ایالات متحده یک شبکه رایانه ای با نام ARPANET را ایجاد کرد، این شبکه برای دفاع از آمریکا طراحی شده بود اما بعدها  برای استفاده عمومی در دسترس قرار گرفت. از دهه 1990 اینترنت به یک شبکه عمومی تبدیل شد و همه از پیوستن به آن استقبال کردند.

اینترانت (Intranet) به عبارت ساده شبکه ای از مجموعه کامپیوترهای محدود ایجاد شده برای این کار است. پس اینترانت به نوعی شبیه اینترنت است اما با مقیاس کوچکتر از اینترنت که محدود می باشد. کامپیوتر های شبکه شده در اینترانت ممکن است به اینترنت دسترسی داشته و یا اتصال آن ها به اینترنت برقرار نباشد پس می توان گفت که امکان اتصال همزمان اینترنت و اینترانت امکان پذیر می باشد. اینترانت یک شبکه خصوصی است که توسط شرکت ها برای استفاده داخلی کارکنان و اعضا در سطح وسیع نگهداری و استفاده می شود.

اینترانت مشابه اینترنت است اما به جای اتصال جهانی، شبکه ای تشکیل شده از تعداد کمی از رایانه ها است. در این حالت شرکت یا سازمان، یک شبکه خصوصی راه‌اندازی می کند که تمام رایانه هایشان را بهمراه رایانه اصلی، به مجموعه شبکه ی رایانه ای موسوم به Intranet متصل کرده اند. همانند اینترنت، از Intranet نیز برای به اشتراک گذاری داده ها بین رایانه ها استفاده می گردد.

می توانید با کمک هر دستگاهی که به اینترنت دسترسی دارد، به هرگونه اطلاعات مجاز  دست یابید. اما برای دریافت اطلاعات مجاز با استفاده از Intranet باید در محلی که شبکه اینترانت تشکیل شده است حضور پیدا کنید و به دستگاهی که در آن اینترانت ثبت شده دسترسی داشته باشید. Intranet یک شبکه ایمن است که در داخل شرکتها استفاده می شود تا اطلاعات فقط از طریق رایانه های ثبت شده رد و بدل شوند. برخی از شرکت ها به دلایلی Intranet خود را با اینترنت نیز پیوند می دهند، اما این مورد امنیت Intranet را به خطر می اندازد. معماری اینترانت می تواند شامل ۴ عنصر اصلی شامل سرویس اطلاعات مشترک، وب سرور، لینک های ارتباطی و کاربران اینترنت باشد. فاکتورهایی مانند کاهش هزینه، پویایی بازار، تغییر محیط کار، پشتیبانی مشتریان از عوامل مهم برای محبوبیت این شبکه خصوصی است.

در داخل سازمان، ممکن است سرور اینترانت سریعتر از یک وب سایت معمولی پاسخگو باشد زیرا اینترنت عمومی کاملا تحت تاثیر مواردی چون  افزایش ناگهانی ترافیک، ضعف سرور و مشکلات دیگری که ممکن است باعث کند شدن شبکه شود، می باشد. علاوه بر این اینترنت از طریق شبکه های خودمختار و مستقل (autonomous networks) اداره می شود در حالی که مدیریت اینترانت غالبا بر عهده ی مدیر ارشد فناوری اطلاعات (CIO) است. بطور کلی اینترانت دسترسی هایی را برای جلسه های الکترونیکی و سیستم های پشتیبان تصمیم گیری گروهی و امکان ارسال ایمیل در بین اعضای هر گروه کاری ارائه می دهد.

کاربرد اینترانت

به طور کلی اینترانت برای سازمان ها و ارگان های بزرگی همانند بانک ها که دارای چندین شعبه در مکان های مختلف هستند و باید با هم به صورت  امن در ارتباط باشند، مورد استفاده قرار می گیرد. اینترانت در شرکت و اداره هایی که نیازمند وجود شبکه ای امن برای تبادل اطلاعات بین افراد و قسمت های مختلف است نیز کاربرد ویژه ای دارد. محیط یک سازمان میتواند یک ساختمان و یا در سطح استانی و کشوری گسترده باشد. اینترانت را می توان از طریق کابل LAN در شبکه های کوچک تر و یکجا با اتصال فیزیکی برقرار کرد و یا در شبکه های بزرگ که معمولا در مکان های مختلف پراکنده هستند از طریق WAN ایجاد نمود. در اتصال بی سیم با استفاده از رمز عبور می توان از ارتباط ایجاد نمود.

تفاوت اساسی شبکه اینترانت و سایر شبکه‌ها در این است که در این شبکه اتصال بر اساس پروتکل‌های اینترنت نظیر TCP/IP و HTTP شکل می‌گیرد.

ویژگی های Intranet:

· یک شبکه خصوصی است که برای گروه خاصی از کاربران طراحی شده است.

· تعداد محدودی از کاربران در یک اینترانت وجود دارند.

· فقط برای اعضای سازمان در صورت داشتن مشخصات ورود به سیستم، قابل دسترسی است.

· اینترانت ترافیک محدودی دارد که به عملکرد بهتر کمک می کند.

· Intranet شامل تعداد محدودی از اطلاعات است.

· تعداد محدودی از کاربران حق دسترسی به داده های اینترنت را دارند.

· از طریق اینترنت اما با محدودیت های خاصی می توان به اینترانت دسترسی داشت.

· ارسال اطلاعات به مسافت دور، (از رشت به آلمان) از طریق اینترانت امکان پذیر نیست.

· امکان دسترسی به وب سایت هایی مانند (Google ، YouTube ، و غیره) وجود ندارد.

· دسترسی به پست الکترونیکی امکان پذیر نیست.

· نمی توان به سرویس های ابری مانند گوگل درایو و غیره دسترسی داشت.

· نمی توان بازی های آنلاین چند نفره انجام داد.

· نمی توان از طریق آن  پیامی دریافت کرد یا تماس ویدیویی در برنامه Android مانند WhatsApp ، مسنجر و غیره انجام داد.

ویژگی های اینترنت:

· این یک شبکه عمومی است و توسط همه قابل دسترسی است.

· میلیون ها کاربر هر روز در اینترنت فعال هستند.

· هر کس می تواند اطلاعات خود را به اشتراک بگذارد و همچنین از اطلاعات به اشتراک گذاشته شده عمومی استفاده نماید.

· اینترنت به اندازه اینترانت امن نیست. زیرا یک شبکه عمومی است و هر کس به منابع دسترسی دارد.

· اینترنت دارای ترافیک بیشتری نسبت به اینترانت است و این منجر به کندی عملکرد شبکه می شود.

· ارسال داده از راه دور، (از آلمان به رشت) از طریق اینترنت امکان پذیر است.

· می توانید به وب سایت هایی مانند (گوگل ، یوتیوب ، فیس بوک و غیره) دسترسی داشته باشید.

· می توانید از طریق اینترنت به خدمات پست الکترونیکی دسترسی پیدا کنید.

· به همه سرویس های ابری مانند گوگل درایو و غیره میتوان دسترسی داشت.

· می توانید بازی های چند نفره آنلاین به همراه دوستانتان از هرجایی که به اینترنت دسترسی دارید انجام دهید.

· اینترنت به شما این امکان را می دهد تا مکالمه ویدئویی آنلاین انجام دهید و از طریق برنامه هایی مانند WhatsApp ، مسنجر و غیره پیام ارسال کنید.

اینترنت یا اینترانت

تفاوت های اینترنت و اینترانت

اینترنت یک شبکه گسترده است و برای دسترسی آزاد و بدون حاکمیت همه افراد (همه مردم) ساخته شده است اما اینترانت یک شبکه محدود بوده که فقط برای گروه خاصی از کاربران (مانند کارمندان اداره ها) ساخته شده است.

همه می توانند با داشتن شرایط و لوازم مورد نیاز به اینترنت متصل شوند اما در اینترانت نیاز به تایید اعتبار ورود به شبکه وجود دارد.

اینترنت شامل تعداد زیادی از اینترانت ها است اما در اینترانت می توان در صورت فراهم شدن امکانات، با وجود محدودیت هایی به اینترنت متصل شد.

تعداد کاربران اینترنت نامحدود است اما تعداد کاربران اینترانت محدود است.

در اینترنت ترافیک بازدید کنندگان نامحدود (بیشتر) است اما در اینترانت محدود (کمتر) است.

در اینترنت می توان هر اطلاعاتی را پیدا کرد اما اینترانت فقط شامل اطلاعات خاص است.

در اینترنت امکان کسب درآمد وجود داشته و پتانسیل تجاری دارد اما در اینترانت خیر.

اینترانت به دلیل محدودیت هایش امن تر از اینترنت است.

شباهت های اینترنت و اینترانت

هر دو شبکه اجزای سخت افزاری مشابهی از جمله روتر ها، سرور ها و کابل های شبکه را دارند.

هر دو شبکه از پروتکل های اشتراک گذاری مانند TCP – IP – FTP استفاده می کنند.

اینترانت هم می تواند مانند اینترنت روی هر یک از مرورگر ها کار کند.

ویژگی های امنیتی مانند فایروال، سیاست رمزنگاری و رمزگشایی در اینترنت و اینترانت مشابه هستند.

نتیجه

اینترنت و اینترانت کاربردهای خاص خود را دارند و شرکتهای بزرگ از هر دو برای توسعه کارکرد خود استفاده می کنند. اینترنت برای دستیابی به افراد و گسترش تجارت مورد استفاده قرار می گیرد در حالی که Intranet در داخل شرکت استفاده می شود بنابراین داده های محرمانه بین رایانه های شناخته شده به اشتراک گذاشته می شود. شکی نیست که اینترانت امنیت بیشتری را نسبت به اینترنت فراهم می کند. معمولاً شرکتها و سازمانها به دلایل امنیتی از Intranet استفاده می کنند اما سایر افرادی که به دنبال اطلاعات هستند از اینترنت استفاده می کنند.


راهکارهای افزایش اعضای کانال های تلگرامی

شکی نیست که تلگرام یکی از بهترین شبکه های مجازی در سراسر جهان است و از نظر کاربران ایرانی رتبه سوم را در بین شبکه های اجتماعی دارد، به طوری که بیش از 40 میلیون نصب برای آن به ثبت رسیده است.

با گسترش تلگرام، کانال های تلگرامی زیادی ساخته شدند و اندک اندک کسب درآمد از طریق تلگرام راهی برای درآمد زایی شد.

جالب است بدانید که هزاران نفر در تلگرام چندین میلیون درآمد کسب کرده اند! اما برای داشتن درآمد عالی چه معیارهایی مهم است؟ عضو هدفمند و با ارزش یکی از بهترین استانداردها برای تقویت کانال است. هرچه تعداد اعضا بیشتر باشد، درآمد، قابلیت اطمینان و … بیشتر خواهد بود.

آموزش افزایش اعضای تلگرام با 12 ترفند:

1. قوانین اساسی را جدی بگیرید

داشتن یک تصویر پروفایل خاص و زیبا برای کانال تلگرام خود بسیار مهم است. همچنین باید اطلاعات مناسبی در مورد کانال خود بنویسید و با ایجاد این کانال اهداف خود را مشخص کنید.

اگر هدف شما کسب درآمد از طریق تلگرام است، باید یک ایده عالی پیدا کنید. در ایجاد کانال عجله نکنید. در آخر آدرس کانال خود را کوتاه، زیبا و مرتبط بنویسید.

2. با دوستان خود شروع کنید

همانطور که می دانید در ابتدا، جذب افراد مشکل است زیرا عضوی ندارید و زمانی که کسی از کانال شما بازدید کند، متوجه می شود که شما تعداد زیادی عضو ندارید و سریعاً کانال شما را ترک می کند. بنابراین بهتر است با خود شروع کنید. دوستان و آشنایان را به کانال خود اضافه کنید.

3. در ابتدا با چند عضو جعلی شروع کنید.

روشهای مختلفی برای ساخت اعضای جعلی وجود دارد، مانند نرم افزارهای تبادل عضویت در کانالهای تلگرام. در شروع می توانید 500 عضو جعلی را به کانال خود وارد نمایید اما بیشتر از آن اضافه نکنید.

4. یک وبلاگ ایجاد کنید و لینک آن را به اشتراک بگذارید

برای درک بهتر، به این مثال توجه نمایید. فرض کنید کانال شما در مورد خرید اعضای کانال تلگرام است، بنابراین اکنون باید به وبلاگ های سازنده وب سایت مانند risblog یا blogfa مراجعه کرده و یک وبلاگ ایجاد کنید و بعد از ایجاد وبلاگ خود، متنی در مورد کانال خود در آن بنویسید. به عنوان مثال: “عضویت برای خرید لینک کانال اعضای تلگرام”. سپس در مورد کانال خود به طور خلاصه توضیح داده و لینک کانال خود را در آن به اشتراک بگذارید.

اگر کسی در گوگل” کانال های خرید اعضای تلگرام” را جستجو نماید، ممکن است که شما یکی از نتایج آن باشید(این مورد به دشواری کلمه و برخی عوامل دیگر نیز بستگی دارد).

5- از وب سایت هایی استفاده کنید که برای معرفی کانال های تلگرام هستند.

اگر توان ساخت وب سایت را ندارید، روشی دیگر در مقابل شما قرار خواهد گرفت. می توانید در گوگل جستجو کرده و سایت هایی چون، bia to channel ،T Channel را بیابید. در صورت لزوم می توانید از آنها برای معرفی کانال تلگرام خود استفاده کنید.

6. شبکه های اجتماعی روش خوبی برای افزایش اعضای واقعی تلگرام شما هستند.

توجه کنید که باید در شبکه های اجتماعی به درستی تبلیغ نمایید تا اعضای بیشتری را جذب کنید. به عنوان مثال اگر کانال شما در مورد تصاویر حیوانات است، کافی است #animal pictures را در توییتر، اینستاگرام، فیسبوک و غیره جستجو کنید و سپس زیر هر یک نظر بدهید که در مورد حیوانات کانال دارید، در این صورت افراد اگر تمایل دارند، می توانند به کانال شما بپیوندند.

7. گروه های تلگرام و سوپر گروه های تلگرام را فراموش نکنید

برای جذب اعضای بیشتر بهتر است در گروه های مرتبط تلگرام فعال باشید، اما مشکل اینجا است که اگر در یک گروه تبلیغ کنید، حذف و یا اخراج می شوید (توسط روبات ها)، بنابراین اکنون به این روش خلاقانه توجه کنید.

نام پروفایل خود را “به پروفایل من نگاه کنید” بگذارید.

سپس آدرس کانال تلگرام و سایر اطلاعات خود را در پروفایل خود قرار دهید. این یکی از بهترین راه های افزایش اعضای تلگرام است.

8- با کانالهای مشابه مبادله کنید

برای یافتن کانالهای مشابه کانال خود، از سایتهایی که قبلاً ذکر شده اند، استفاده کنید. در آن سایتها کانالهایی مشابه کانال خود پیدا کنید و پیغام خود را به سرپرستهای آن کانال ها بفرستید و در مورد تعامل صحبت کنید.

لازم نیست یک کانال کاملاً مشابه پیدا کنید. به عنوان مثال اگر شما یک کانال در مورد لباس دارید، می توانید با یک کانال در مورد روسری ارتباط برقرار کنید.

9. چالش و مسابقه برگزار کنید

این روش یکی دیگر از راه های عالی برای افزایش اعضای کانال تلگرام است. باز هم به عنوان مثال فرض کنید کانال شما مربوط به تلفن های همراه است، از کاربران خود بخواهید که عکسی از تلفن های خود ارسال کنند و آنها را در کانال خود قرار دهید. تصویری که بازدید بالاتری نسبت به بقیه داشته باشد، برنده است و می توانید به طور مثال 50000 تومان به عنوان هدیه برای برنده در نظر بگیرید. در این روش می توانید 10 برابر 50000 تومان درآمد کسب کنید.

10. از نوشته ها و تصاویر اصلی استفاده کنید

کپی کردن پست های شما بسیار مهم است و اگر آدرس کانال خود را در گوشه ای از عکس های خود بنویسید، می تواند تاثیر خوبی برای تبدیل شدن به یک برند و جذب اعضای بیشتر داشته باشد.

11. تعامل کاربر با کانال برای تولید محتوا

این راهکار یک روش خوب برای نگه داشتن اعضا و رضایت و تعامل با آنها است. شناسه (آی دی) خود را در کانال بفرستید و به کاربران خود بگویید که اگر پستی در مورد کانال دارند، آن را برای شما ارسال کنند تا در کانال خود از آن استفاده کنید.

12. از هشتگ های تلگرام استفاده کنید

این روش به اعضای کانال کمک می کند تا در مورد موضوعات مورد علاقه خود جستجو کرده و آنها را به راحتی پیدا کنند. بنابراین باعث رضایت اعضا می شود و همچنین باعث افزایش تعداد اعضای کانال نیز می گردد.

اما مهمترین چیزی که باید بدانید این است:

چگونه اعضای کانال تلگرام خود را حفظ کنید؟

مهمتر از افزایش اعضای کانال تلگرام، نگه داشتن آنها است. توجه داشته باشید اولین کاری که باید انجام دهید این است که اعضای فعلی خود را راضی نگه دارید و سپس اعضای جدید اضافه کنید. نباید تعداد اعضای کانال شما کاهش یابد. این بدان معنی است که اعضای شما راضی نیستند و شما آنها را بی هدف اضافه می کنید. بنابراین این نکات را به خاطر بسپارید تا اعضای تلگرام خود را حفظ نمایید.

1. اعضای خود را با تبلیغات زیاد خشمگین نکنید

لطفا توجه داشته باشید که تنها هدف شما از ایجاد کانال، تجارت نیست. شما باید یک فضای لذت بخش برای اعضای خود ایجاد کنید و در کنار آن به گونه ای نیز سودآوری داشته باشید که احساس بدی نداشته باشند. این بدان معنا است که شما نباید بیش از 2 تا 5 تبلیغ در روز داشته باشید.

2. در کنار تبلیغات خود، پست های مفیدی ارسال کنید.

این راه یک روش جالب دیگر است. به عنوان مثال قبل از ارسال آگهی شخصی، یک پست خوب آماده کنید و بلافاصله آگهی و سپس پست خود را در زیر آن ارسال کنید. این کار باعث می شود کاربران ناراضی نباشند و در نتیجه باعث بهبود کانال شما می شود.

3. ارسال پست در زمان مناسب و البته به موقع.

سعی کنید در زمان خاصی پست های خود را به اشتراک بگذارید، به عنوان مثال هر روز ساعت 6:00 بعد از ظهر یا 12:00 بعد از ظهر را برای ارسال پست انتخاب نمایید. به طور کلی شما باید وقت خاصی در نظر داشته باشید و نباید این زمان صبح خیلی زود یا اواخر شب باشد زیرا برخی از اعضای شما اعلان خود را خاموش نمی کنند، بنابراین ممکن است منجر شود تا از کانال شما خارج شوند. 

4. خیلی زیاد و یا خیلی کم پست به اشتراک نگذارید.

به این نکته توجه کنید. شما نباید بیش از 20 پست در روز به اشتراک بگذارید، این کار برای اعضای گروه خسته کننده خواهد بود و همچنین نباید فقط یک پست در طول یک هفته ارسال کنید. به طور کلی حداقل یک و حداکثر 10 الی 15 پست در روز مناسب می باشد .

5- پست های طولانی ننویسید، تلگرام کتاب نیست.

اگرچه این مورد به محتوای کانال شما بستگی دارد، اما بهتر است تا پست های شما خیلی طولانی نباشد. هرچه کوتاه تر، بهتر. فرض کنید در توییتر هستید، بنابراین در یک پست کوتاه از بهترین و موثرترین کلمات استفاده کنید.

6. دو پست فوق العاده بهتر از 10 پست بدون محتوا است

باید به این نکته توجه کنید و بدانید که کیفیت در هر شرایطی سودآورتر از کمیت است. بنابراین سعی کنید موارد شگفت انگیزی ارسال کنید و از انتشار پست های بی هدف و بدون مضمون با تعداد بالا اجتناب ورزید.

7. از نظرسنجی استفاده کنید

بسیار با ارزش است اگر کانال شما در مورد موسیقی است، یک نظرسنجی ارسال کنید و بپرسید: “دوستان عزیز، کدام نوع موسیقی را بیشتر دوست دارید؟ “با این کار می توانید علایق مخاطب خود را درک کنید.


اینماد (E-Namad) یا نماد اعتماد الکترونیکی چیست؟

کاربران سایت ها حق دارند تا نگران خرید های اینترنتی خود باشند و به این موضوع فکر کنند که مبادا سرشان کلاه برود. آنها باید از بابت خرید از سایت ها خیالشان راحت بوده و در مورد آن شکی نداشته باشند. 

در ایران یک موضوع قابل اطمینان برای کاربران داشتن نماد الکترونیک یا اینماد برای سایتی است که می خواهند از آن خرید انجام دهند. مراحل دریافت نماد الکترونیک بسیار ساده است و لزومی ندارد برای آموزش دریافت آن، مبلغی پرداخت نمایید.

اینماد (E-Namad) یا نماد اعتماد الکترونیکی

نماد اعتماد الکترونیک و یا E-NAMAD یک لوگوی نمادین است که هویت و صلاحیت فروشگاه های اینترنتی را تایید می نماید. به این نکته توجه داشته باشید که اینماد صرفا مخصوص فروشگاه های اینترنتی می باشد و در واقع داشتن نماد الکترونیکی این اطمینان را به کاربران سایت ها می دهد تا بتوانند با خیال راحت از آن سایت خرید کنند. نماد تجارت الکترونیکی انحصاراً توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی صادر می گردد.

انواع لوگو نماد اعتماد الکترونیکی ( E-NAMAD )

اعتبار و هویت سایت ها در نماد تجارت الکترونیک با ستاره نشان داده می شود. هرچه تعداد ستاره ها بیشتر باشد نشان دهنده عملکرد بهتر و کیفیت بالاتر آن سایت می باشد.

انواع نماد الکترونیک به شرح زیر می باشد:

نماد موقت : این نماد فقط جهت سرعت بخشیدن به فرآیند اخذ نماد الکترونیکی می باشد و به سایت های فروشگاهی با حداقل معیارهای لازم اعطا می شود.

نماد دائم یک ستاره : پس از دریافت نماد موقت، فروشگاه اینترنتی برای دریافت نماد دائم بررسی می گردد. کسب و کارهای اینترنتی برای اخذ نماد دائم باید مجموعه معیار های لازم را دارا بوده تا مورد تایید قرار گیرند.

نماد دائم دو ستاره : پس از دریافت نماد یک ستاره، فروشگاه ها میتوانند با نصب SSL بر روی سرویس خود، برای اخذ نماد دو ستاره اقدام نمایند.

چرا باید برای سایت خود نماد اعتماد الکترونیکی بگیرید؟

شاید این سوال مطرح شود که چرا برای سایت خود باید نماد اعتماد الکترونیکی دریافت کنید؟ کاربران برای اعتماد به سایت شما نیاز به این دارند که اطمینان داشته باشند، هویت شما از سوی یک سازمان تایید شده است. با گرفتن نماد اعتماد تجارت الکترونیک فعالیت شما در فروشگاه اینترنتی به صورت قانونی انجام می شود و به اعضای سایت خود این اطمینان را می دهید تا با خیال راحت از سایت شما خرید انجام دهند.

دیگر ویژگی داشتن نماد اعتماد الکترونیک، برخورداری از درگاه بانکی می باشد و همچنین این امکان را نیز در اختیارتان قرار می دهد تا با انعقاد یک قرارداد با اداره پست، سیستم تحویل در محل را هم راه اندازی نمایید.

توجه داشته باشید که بدون داشتن نماد اعتماد الکترونیک شما نمی توانید هیچ یک از موارد عنوان شده را به صورت قانونی انجام دهید. به طور کلی دریافت نماد اعتماد الکترونیکی کار دشواری نیست، تنها کافی است مراحلی که در ادامه توضیح داده شده را با دقت به صورت کامل انجام دهید.

میانگین زمان دریافتی

با توجه به مدت زمانی که برای تایید نشانی، شماره تماس محل انجام کسب‌ و کار اینترنتی و استعلام هویت فردی صرف می‌شود،‌ اگر در اسرع وقت نسبت به برطرف نمودن نواقص اعلام شده از سوی کارشناسان مربوطه اقدام کنید، می توانید طی مدت هفت الی ده روز نماد اعتماد الکترونیکی را اخذ نمایید.

هزینه دریافتی

 پیش از این هزینه‌هایی برای دریافت اینماد دریافت می گردید که شامل، 35 هزار تومان جهت دریافت بسته پستی حاوی تعهدنامه و ایضاً هزینه‌ مربوط به دفتر اسناد رسمی و کپی برابر اصل مدارک بود. ولی اکنون قوانین جدیدی در مرکز توسعه تجارت ثبت شده که مطابق با آن، باید هم در ابتدای دریافت نماد و هم بعد از آن برای مدت دوسال مبلغ 175 هزار تومان جهت دریافت نماد اعتماد الکترونیکی پرداخت نمایید. از طرف دیگر مبلغ 17 هزار تومان نیز جهت ارسال محموله پستی در نظر گرفته می شود.

آیا نیاز به حضور فیزیکی می باشد؟

اخیرا نیاز به مراجعه فیزیکی به سازمان خاصی جهت تایید هویت نیست، بلکه تنها کافی است تا بر اساس دستورالعمل های موجود، از محل کار یا منزل اقدام به تایید شماره تلفن نمایید. 

شرایط اعطای لوگوی نماد اعتماد الکترونیکی

جهت اخذ لوگوی اینماد کافی است شرایط زیرا را دارا باشید:

1 – عرضه کالا یا خدمات در وب سایت

نماد اعتماد الکترونیکی فقط به وب سایت‌هایی تعلق می گیرد که در آن خرید و فروش انجام می‌شود و اگر در سایت خود صرفا در مورد محصولات یا خدماتی که ارائه میدهید اطلاع رسانی می کنید و امکان خرید آنلاین در آن وجود ندارد، نیاز به دریافت نماد اعتماد الکترونیک ندارید. این نکته نیز لازم به ذکر است که برای چنین سایت هایی اینماد نیز صادر نمی شود.

توجه به این مورد لازم است که برای تمامی دامنه ها و زیر دامنه هایی که عملیات خرید و فروش تحت آنها انجام می شود، تهیه نماد اعتماد الکترونیک الزامی است.

از شرایط دیگر دریافت اینماد، ارائه مشخصات محصولات یا خدمات، شامل قیمت ها و تعرفه کالاها و همچنین توضیحاتی در مورد خود کالا در سایت می باشد و از طرف دیگر تحویل اطلاعات خرید در قالب پیش فاکتور یا سبد خرید به مشتری نیز الزامی می باشد.

2- مالکیت قانونی دامنه

نام صاحب دامنه باید با نام فردی که درخواست دهنده نماد اعتبار الکترونیکی است یکی باشد. اگر مالکیت دامنه به صورت حقوقی باشد برای درخواست اینماد باید نام شرکت و یا یکی از اعضای هیئت مدیره درج گردد.

3- تایید صلاحیت

جهت دریافت نماد اعتماد الکترونیکی باید هویت و صلاحیت مالک دامنه نزد پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا تایید گردد. در حالت عادی نیازی به مراجعه به صورت فیزیکی نبوده و نتیجه تایید صلاحیت در سامانه درج شده و از طریق ایمیل برای صاحب دامنه ارسال می شود. این مرحله توسط کارکنان سازمان نماد اعتماد الکترونیکی انجام شده و شخص متقاضی نماد نیاز به انجام کاری ندارد.

اگر پاسخ تایید صلاحیت هویت فرد منفی باشد، مشخصات متقاضی در لیست سیاه ثبت خواهد شد و پرونده نیز از روال اجرائی خارج خواهد شد. در این حالت حتی فرد نمی تواند مجددا درخواست ارسال نماید. ولی می‌تواند پس از ورود به پنل کاربری خود، درخواست فرجام خواهی( درخواست بررسی مجدد صلاحیت فردی) داشته باشد.

برای ثبت درخواست فرجام خواهی باید به دادگاه تشکیل پرونده مراجعه نموده و مدارکی مانند رای دادگاه، مدرک نشان دهنده اجرای حکم صادر شده توسط دادگاه، سندی که نشان‌دهنده مختومه شدن پرونده سوء سابقه و یا هرگونه سند مبنی بر رفع مشکل سوء سابقه را همراه با درخواست فرجام خواهی به ایمیل amaken@enamad.ir ارسال کند.

4- داشتن حداقل 18 سال سن

برای دریافت نماد اعتماد الکترونیکی داشتن 18 سال تمام ضروری بوده و در صورتی که متقاضی کمتر از 18 سال باشد، ارائه حکم رشد از دادگاه الزامی می باشد. در قوانین گذشته جهت اخذ اینماد، داشتن کارت پایان خدمت برای آقایان جزء موارد الزامی بوده اما اکنون در قوانین جدید این موضوع مشاهده نمی شود و بدون ارائه این مدرک نیز اینماد برای آقایان صادر خواهد شد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت اینماد

 مدارک مورد نیاز جهت دریافت نماد اعتماد الکترونیکی به شرح زیر است:

متقاضیان حقیقی:

اسکن مجوز فعالیت (در صورت وجود)
تعهدنامه شخص حقیقی
اسکن اسناد هویتی
اجاره نامه و یا سند مالکیت محل کسب و کار و یا منزل

متقاضیان حقوقی (تجاری / غیرتجاری):

اسکن آگهی روزنامه رسمی
اسکن اصل اساسنامه
اسکن آگهی آخرین تغییرات آدرس
آخرین تغییرات افراد هیئت مدیره
آگهی آخرین تغییرات در خصوص حوزه فعالیت شرکت
تعهد نامه شخص حقوقی
اسکن پروانه و یا مجوز فعالیت

مراحل ثبت نام و دریافت نماد اعتماد الکترونیکی:

ابتدا وارد سایت رسمی enamad شوید

 

تصویر(1)

مطابق تصویر فوق، گزینه “کسب و کارها ” را انتخاب نموده و از منوی باز شده گزینه “ثبت نام و ورود به پنل کاربری” را انتخاب نمایید.

در صفحه جدیدی که نمایش داده می شود، روی “ایجاد حساب کاربری” کلیک کنید.

تصویر(2)

موارد خواسته شده در صفحه فوق را وارد کرده و در انتها دو گزینه آخر را نیز انتخاب نمایید.

پس از انجام مراحل عنوان شده، در گام بعدی لازم است تا ایمیل تاییدی که از سمت سایت نماد اعتماد الکترونیک برایتان ارسال می شود را باز نموده و اقدام به لاگین به پنل کاربری خود نمایید. چنانچه این مرحله به درستی انجام شود، پنل کاربری شما فعال خواهد شد.

کار با داشبورد سایت ای – نماد

تصویر(3)

طراحی پنل کاربری سایت نماد اعتماد الکترونیکی به گونه ای است که ظاهر آن کاربر پسند و برای افراد ساده و راحت می باشد. مانند عکس فوق گزینه ی نشان داده شده را انتخاب نموده و سپس وارد قسمت تکمیل اطلاعات فرم شوید .

 

تصویر(4)

موارد درخواست شده در این صفحه مانند مشخصات فردی و اطلاعات تماس خود را وارد نمایید. به این نکته نیز دقت کنید که نام صاحب شماره تماس وارد شده در این قسمت الزاما باید با نام متقاضی نماد اعتماد یکی باشد. پس از درج این موارد به بخش بارگذاری مدارک بروید.

 

تصویر(5)

در این بخش مدارکی که از قبل اسکن کرده اید را بارگذاری نمایید. دقت داشته باشید که در صورتی که مدارک اسکن شده از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشند روند دریافت نماد نیز به تاخیر خواهد افتاد. پس از بارگذاری اسناد مربوطه به قسمت احراز هویت رفته و شماره های تماس درج شده ی خود را تایید نمایید.

تصویر(6)

پس از تایید شماره های تماس، بخش افزودن دامنه را انتخاب کنید.

تصویر(7)

اطلاعات خواسته شده در این بخش را نیز به دقت وارد نمایید و موارد درج شده را به درستی انتخاب کنید.

تصویر(8)

برای دریافت کد رهگیری وارد درگاه پرداخت سایت پست شوید و 17 هزار تومان جهت ارسال پرداخت نمایید. با توجه به نام کاربری و گذرواژه موجود، اکانتی در سایت خود جهت بررسی کارشناسان سازمان اینماد ایجاد نمایید.

تصویر(9)

جهت تایید مدیریت سایتی که بر عهده دارید به بخش تاییدیه فنی رفته و و با انتخاب یکی از روش های پیش رو تایید را انجام دهید.

در صورت تمایل می توانید فرم نظر سنجی را پر کنید، گرچه در تسریع دریافت نماد دخالتی ندارد و صرفا جهت بهبود عملکرد سازمان می باشد. شد .

بررسی از سوی کارشناس

به منوی زیر رفته و بررسی وضعیت کسب و کار را انتخاب نمایید. 

تصویر(10)

نکاتی که باید در سایت شما رعایت شود در این صفحه ذکر شده است. اگر از وجود تمامی این موارد در سایت خود اطمینان دارید، می توانید گزینه بررسی توسط کارشناس را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که وجود تمامی موارد ذکر شده الزامی بوده و در صورت فقدان حتی یک مورد روند دریافت مختل خواهد شد.

پس از گذشت چند روز از فعالیت شما جهت کسب نماد، نتیجه بررسی ها برایتان ارسال می گردد و در صورت مثبت بودن آن، باید متن تعهد نامه موجود در سایت را تایید و سپس مبلغ تعیین شده را برای دریافت نماد پرداخت نمایید.

 

تصویر(11)

تصویر(12)

پس از پرداخت مبلغ مذکور، گواهی اینماد شما آماده است.

ستاره های نماد اعتماد الکترونیک

نمادی که در ابتدا دریافت می کنید با احتمال زیادی بی ستاره خواهد بود.

تصویر(13)

جهت اخذ نماد یک ستاره در سایت نماد اعتماد الکترونیکی درخواست خود را ارسال کرده تا نماد یک ستاره برای شما صادر گردد.

 

تصویر(14)

اگر برای سرویس خود گواهینامه SSL دریافت کنید می توانید پس از دریافت نماد یک ستاره برای اخذ نماد دوستاره نیز اقدام نمایید.

الزامات پس از دریافت نماد اعتماد الکترونیکی

مالکین سایت های دارای نماد اعتماد الکترونیک باید قوانین زیر را رعایت نمایند:

مفهوم و محتوای تعهدنامه‌ نماد اعتماد الکترونیکی در طول مدت زمان اعتبار آن بدون کم و کاستی رعایت گردد.
کوچکترین تغییر در کسب و کار فورا به مراکز مربوطه اطلاع داده شود.
پیام و اخطار های ارسالی از سوی مراکز و دستگاه های نظارتی در سریع ترین زمان ممکن پاسخ داده شود.
شرایط لازم جهت ورود و دسترسی بازرسان از محل کسب و کار خود را فراهم نمایند.
اگر سایت مورد نظر 3 ماه بدون هیچ دلیل موجهی فعال نباشد، پس از دو تذکر نماد اعتماد الکترونیکی سایت ابطال خواهد شد.

نماد اعتماد الکترونیکی تا چه زمانی اعتبار دارد؟ و چطور می‌توان پس از اتمام تاریخ، آن را مجددا تمدید نمود

اعتبار نماد اعتماد الکترونیکی دو ساله بوده و 3 هفته قبل از سررسید تاریخ انقضا، مالک دامنه بایستی فرم ثبت نام خود را به روز نماید. در صورت وجود تخلف در زمان اعتبار نماد، تمدید مجدد انجام نخواهد شد.

لغو اینماد

جهت لغو نماد، درخواست خود را همراه با مدارک لازم به سازمان مربوطه ارسال کرده و پس از آن نام دامنه از فهرست دارندگان نماد اعتماد الکترونیک خارج خواهد شد. همچنین درگاه پرداخت نیز از سایت حذف می گردد.

 تغییر دامنه پس از اخذ نماد

 تغییر نام سایت پس از اخذ نماد اعتماد الکترونیک امکان پذیر نمی باشد.

تغییر شخص حقیقی به حقوقی و بالعکس

جهت تغییر هویت حقیقی به حقوقی و بالعکس تیکتی به پشتیبانی ارسال نموده و درخواست خود را مطرح کنید.


آیا سرور یا هاست من برای وردپرس مناسب است ؟

گوگل مدتهاست ذکر کرده است که سرعت وب سایت یک عامل مهم رتبه بندی برای سئو می باشد. از آن به بعد، هر فردی که دارای سایت است این سوال در ذهنش به وجود می آید که آیا “سرعت سرور من مناسب است؟”

به عنوان یک نتیجه گیری، بسیاری از توسعه دهندگان وردپرس در مورد مزایای یک سرور سریع و ارائه دهنده میزبانی وب خوب به دنبال راه حل های کلیدی برای اطمینان از سرعت وب سایت خود همواره در حال تحقیق هستند. آن ها تمایل دارند در بین ده ها شرکت برتر ارائه دهنده هاست و سرور، بهترین را انتخاب کنند.

اما این واقعا چه معنایی دارد؟ چگونه می توان تشخیص داد سروری که خریداری شده است برای سایت شما مناسب است؟ آیا ویژگی های سروری که یک سایت فروشگاهی را میزبانی می کند با سروری که برای یک سایت شرکتی تهیه می شود یکسان است ؟ قطعا ویژگی های آن ها یکسان نخواهد بود. یک سایت فروشگاهی به هاستی با منابع و امکانات بالا نیاز دارد در حالی که یک سایت شرکتی به منابع متوسط و رو به پایین نیازمند است. در مورد خرید یک هاست مناسب برای سایت فروشگاهی حتما این مطلب را مطالعه نمایید. 

در زیر، جزئیات بیشتری در مورد معیارهای مورد نظر در هنگام انتخاب یک میزبان برای سایت وردپرسی خود و همچنین حداقل موارد مورد نیاز وردپرس، منابع برای وردپرس و مواردی که بسیاری از میزبانها در تبلیغات یا پیشنهادات خود دارند، پرداخته می شود.

قبل از اینکه در گوگل جستجو کنید “هاست” و با انبوهی از سایت های مختلف روبرو شوید، بهتر است ادامه این مطلب را مطالعه نمایید تا بهترین هاست را برای سایت خود انتخاب نمایید .

ابتدا می بایست شما درک کاملی از حداقل منابع مورد نیاز برای اجرای سایت وردپرسی خود داشته باشید و به صورت کامل جزئیات منابعی که هر شرکت هاستینگ در اختیار شما قرار می دهد را یادداشت نمایید و سپس آنها را با هم مقایسه کنید.

در اینجا می توانید پیش نیازهای لازم برای اجرای یک سایت وردپرسی را مشاهده کنید:

php نسخه 7.3 یا بیشتر
MySQL نسخه 5.6 یا بیشتر، یا MariaDB نسخه 10.0 یا بیشتر
پشتیبانی از HTTPS
ماژول mod_rewrite برای وب سرور آپاچی
حداقل 42.6 مگابایت فضای خالی در هاست

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به این لینک مراجعه نمایید.

هر کدام از این جزئیات بعدا به صورت کامل توضیح داده می شود. در حال حاضر همین مشخصات کافی هستند تا بتوانید یک سایت وردپرسی را راه اندازی نمائید.

همچنین زمانی که شما یک میزبانی را انتخاب کرده و سایت خود را راه اندازی کرده اید، می توانید سرعت سرور و بسیاری از آیتم ها دیگر آن را از طریق پینگ و سایر روش ها بررسی کنید.

در بیشتر موارد، شما نیاز به بیش از حداقل مشخصات برای اجرای سایت وردپرسی خود دارید، به خصوص اگر سایت شما در حال رشد باشد و در طول زمان بازدید بیشتری جذب کنید.

در هنگام خرید یک هاست میزبانی حتما می بایست مورد فوق را در نظر بگیرید و یک هاست با منابع متوسط تهیه نمایید. اما اگر مطمئن هستید در آینده نیز بازدید بالایی نخواهید داشت نیازی به پرداخت هزینه های سنگین برای تهیه یک سرور با منابع بالا ندارید.

متن ها فضای زیادی از هاست شما را اشغال نخواهند کرد اما اگر بخواهید هر روز مطالب جدید با چند تصویر در سایت منتشر کنید مسلما می بایست اهمیت بیشتری به فضای هاست خود بدهید و در این خصوص آینده نگر باشید. در برخی از هاستینگ ها بعد از پر شدن فضای هاست ممکن است با محدودیت هایی روبرو شوید و حتی سایت شما از دسترس خارج شود، پیشنهاد می شود بصورت مستمر فضای هاست را بررسی کنید و اگر حداقل 70 درصد از فضای هاست شما پر شد برای ارتقا فضای هاست اقدام کنید تا با مشکل روبرو نشوید.

اگر نگران از دسترس خارج شدن سایت خود به هر دلیلی هستید پیشنهاد می شود در سایت میهن مانیتور ثبت نام کرده و به صورت رایگان برای سایت خود پایشگر ایجاد کنید تا هر زمان مشکلی برای سایت شما ایجاد شد با روش های مختلف به شما اطلاع رسانی شود. این سایت کاملا مورد اعتماد است و بارها مورد بررسی قرار گرفته است.

تصاویر و فیلم ها فضای زیادی را اشغال می کنند. نگاهی به اندازه معمولی تصاویر و ویدیوهایی که می خواهید آپلود کنید بیاندازید و آن را با تعداد کلی تصاویر یا ویدیوهایی که در نظر دارید، آپلود کنید در عرض یک تا سه سال به آن تخمین بزنید. این محاسبه به شما یک ایده تقریبی از فضای ذخیره سازی که در آینده به آن نیاز دارید، ارائه می دهد.

فکر می کنید چه تعداد بازدیدکننده در چه بازه زمانی به وب سایتتان مراجعه می کنند. اگر شما در حال برنامه ریزی برای ارسال بازدید جعلی برای سایت خود هستید و یا فایل هایی را برای دانلود در سایت قرار داده اید حتما می بایست پهنای باند بالایی را برای هاست خود نظر بگیرید.

پهنای باند میزبان اطلاعاتی است که کاربران از سایت شما دریافت می کنند، این اطلاعات می تواند صفحات سایت شما باشند و یا فایلهایی که در سایت خود آپلود کرده اید. همچنین در برخی موارد ممکن است برخی از سایت از پهنای باند شما دزدی کنند به گونه ای که تصاویر و ویدیوهای سایت شما را بدون آپلود در هاست خود در سایتشان منتشر می کنند. برای جلوگیری از این کار پیشنهاد می شود این آموزش روش جلوگیری از استفاده پهنای باند و تصاویر دامنه بوسیله Hot link را مطالعه کنید.

حالا که با برخی نکات مهم در انتخاب یک هاست مناسب آشنا شدید در ادامه نکات کلیدی تری مطرح خواهد شد.

به طور معمول، هر شرکت هاستینگی مجموعه ای از ویژگی های سرویس های خود را جهت تبلیغات در سایت خود منتشر می کند و سعی می نماید نشان دهند مناسبترین گزینه برای سایت شما را ارائه می کنند. در برخی از این ویژگی ها نکاتی وجود دارد که بسیار حائز اهمیت هستند اما شرکت های هاستینگ به صورت حرفه ای آنها را از دید شما خارج می کنند.

در ادامه مهمترین ویژگی های یک هاست و شرکت هاستینگ برای میزبانی سایت وردپرسی معرفی می شود.

ارائه دهندگان خدمات میزبانی دارای موقعیت مکانی مختلفی در جهان هستند. اکثر میزبان ها دارای چندین مکان مختلف برای سرورهای خود هستند و شما می توانید انتخاب کنید که کدام مکان را ترجیح می دهید. در ایران شرکت های هاستینگ عمدتا در یک مکان خاص مستقر هستند و تمامی سرور های خود را در یک منطقه ارائه می دهند. در ایران شرکت های هاستینگ می توانند هر کدام دیتاسنتر اختصاصی مربوط به خود را در هر کجای کشور مستقر نمایند. برای مثال شرکت میهن وب هاست در ایران دیتاسنتر اختصاصی خود را در شمال کشور راه اندازی کرده است اما در تهران نیز تجهیزاتی برای افزایش سرعت سرورهای خود در نظر گرفته است.

در بین دیتاسنترهای خارجی نیز می توان به شرکت هتزنر آلمان اشاره کرد که در شهرهای آلمان مانند نورنبرگ، Falkenstein و همچنین در شهر هلسینکی در کشور فنلاند دارای دیتاسنتر می باشد.

قطعا هر چقدر کاربران سایت به محل قرارگیری سرورها نزدیک تر باشند زمان کمتری برای انتقال داده ها از سرور شما به مرورگر کاربران نیاز است و سایت شما با سرعت بیشتری برای آنها لود می شود. اگر شما صرفا برای خدمات دهی به مشتریان محلی برنامه ریزی کرده اید، پس می بایست سروری را انتخاب کنید که در کشور شما قرار گرفته است.

یک سرور مشابه کامپیوتری است که برای ذخیره و اجرای داده ها در اینترنت طراحی شده است. انواع مختلفی از نرم افزارها وجود دارد که می تواند بر روی یک سرور بارگذاری شوند و عملکرد آن را بهبود ببخشند.

اگرچه نرم افزار وب سرور به صورت مستقیم به بالا رفتن سرعت سایت شما کمکی نمی کند، اما اگر یک وب سرور مناسب را برای سرور انتخاب نکنید. سایت وردپرسی شما به خوبی کار نخواهد کرد و ممکن است در زمان هایی که سایت شما دارای ترافیک بالا شود، با مشکل روبرو شوید.

انواع وب سرور ها به شرح زیر است:

Apache، Nginx، Lighttpd، Node.js، Caddy، مایکروسافت IIS و… .

وب سرور مناسب برای وردپرس چیست ؟

آپاچی، یا Nginx برای وردپرس مناسب هستند، اما لایت اسپید برای سایت های با ترافیک بالا قطعا گزینه مناسب تری می باشد.

اگر Apache را انتخاب کرده اید، مطمئن شوید که ماژول mod_rewrite در آن فعال است. وردپرس از این ویژگی برای پیوندهای یکتا خود استفاده می کند، اگر این ماژول در وب سرور فعال نباشد ممکن است با خطای 404 در صفحات داخلی سایت خود مواجه شوید.

3. پردازنده یا CPU

واحد پردازش مرکزی (CPU) بخشی از یک سرور است که به درخواست ها پاسخ می دهد، داده ها و درخواست ها را پردازش و سپس آن ها را اجرا می کند و در نتیجه یک صفحه وب را در مرورگر کاربر نمایش می دهد.

چرا پردازنده برای سرعت سایت مهم است ؟ 

قطعا سرورهایی که میزان پردازنده بیشتری در اختیار دارند، اطلاعات بیشتری را می توانند به صورت همزمان پردازش کرده و بارگذاری صفحات سایت شما سریعتر می شود.

انواع پردازنده ها:

دو هسته ای، چهار هسته ای، هشت هسته ای و غیره.

چه مقدار از CPU برای وردپرس ایده آل است:

CPU ایده آل برای وردپرس وجود ندارد. آنچه که انتخاب می کنید باید وابسته به میزان اطلاعاتی که قرار است پردازش شود، باشد تا در نهایت سایت شما بدون مشکل بارگذاری گردد.

به عنوان مثال اگر تصاویر، اسکریپت ها، افزونه ها و ویدیوهای زیادی در سایت بارگذاری می کنید می بایست CPU های بیشتری نیز برای سرور خود در نظر داشته باشید.

4. RAM

حافظه دسترسی تصادفی (RAM)، از تراشه های فیزیکی بر روی سرور است. آنها اطلاعات مربوط به نرم افزار وب سرور و همچنین هر چیز دیگری که در حال اجرا بر روی سرور هستند را نگه می دارند. هنگامی که این اطلاعات از RAM درخواست می شود، می توان آن را فورا مشاهده کرد. با توجه به اینکه RAM دارای سرعت بسیار بالایی است هر چقدر میزان رم سایت شما بالا باشد سرعت لود سایت شما در زمان هایی که پردازش سنگینی در سایت انجام می شود و یا دارای بازدید بالایی در سایت خود هستید بهتر خواهد بود.

چه مقدار از RAM برای وردپرس ایده آل است؟

همانند CPU، مقدار ایده آل RAM برای WordPress وجود ندارد. مقدار رم که شما نیاز دارید کاملا وابسته به نیازهای خاص شما است.

5. فضای مورد نیاز

میزان حجمی برای ذخیره سازی فایل هایی مانند هسته وردپرس، تصاویر، اسکریپت ها، فایل های افزونه و سایر محتوای مشابه، فضای مورد نیاز گفته می شود.

آیا فضای هاست در سرعت سایت تاثیرگذار است؟

این عامل به صورت غیر مستقیم بر سرعت بارگذاری صفحات سایت تاثیرگذار است. اگر فضای هاست شما بیش از 90 درصد پر شده است این مورد می تواند بر سرعت لود صفحات شما تاثیر منفی داشته باشد.

چه مقدار فضا برای وردپرس ایده آل است ؟

حجم هسته وردپرس 42.6 مگابایت برای نسخه های 5 و بالاتر است. لذا شما برای نصب و راه اندازی وردپرس به این مقدار فضا نیاز دارید. قطعا برای ذخیره سازی پست ها، تصاویر، ویدیو ها و فایل ها به فضای بیشتری نیاز خواهید داشت. این مورد نیز کاملا به نیازهای سایت شما بستگی دارد، برای مثال اگر قصد راه اندازی یک سایت شرکتی را دارید برای شروع فضای 2000 مگابایت برای شما کافی خواهد بود.

نکته مهم :

بسیاری از میزبان های هاست ادعا می کنند که فضای نامحدودی در اختیار کاربران خود قرار می دهند، اما این غیرممکن است، زیرا سرور نیز شبیه یک رایانه شخصی است و قطعا دارای فضای مشخصی می باشد. هنگامی که میزان استفاده شما از فضای سرور به حداکثر برسد مجبور خواهید بود سرور خود را از لحاظ فضا ارتقا دهید.

تصویر(2)

6. پهنای باند (Bandwidth) :

پهنای باند ظرفیت داده های رد و بدل شده بین وب سایت و کاربران است که به میزان مشخصی به هر سایت اختصاص داده می شود.

آیا پهنای باند در سرعت سایت تاثیر گذار است ؟

این مورد را نمی توان دقیقا اندازه گیری کرد، اما پهنای باند زیاد می تواند باعث ثبات سرعت سایت در زمان هایی که بازدید بالایی در سایت شما وجود دارد، باشد. در تمامی شرکت های ارائه دهنده سرور، پهنای باند در ابتدای هر ماه میلادی ریست می شود.

7. دیتابیس (Databases)

در بستر اینترنت، یک پایگاه داده مجموعه ای از اطلاعات سازمان یافته و ساختار یافته است که در یک سرور ذخیره می شود. از آنجا که این داده ها سازماندهی شده است، می توان آن را به طور موثر تر درخواست کرد تا با یک صفحه وب تعامل داشته باشد.

آیا دیتابیس بر سرعت بارگذاری سایت تاثیر گذار است ؟

پایگاه داده ها به طور مستقیم به سرعت سرور و سایت ارتباطی ندارند، اما اگر اطلاعات بیش از حد در آن ذخیره شده باشد باعث می شود زمان بارگذاری صفحات سایت کندتر شوند.

انواع دیتابیس:

MySQL، MariaDB، PostgreSQL، MongoDb، Redis و …

برای وردپرس چه نوع دیتابیسی ایده آل است ؟

وردپرس نیاز به MySQL نسخه 5.6 و بالاتر و یا MariaDB نسخه 10.0 به بالا دارد تا به درستی کار کند. هر دو گزینه خوب هستند، اما فقط به یکی از آنها نیاز دارید.

8. زبان های اسکریپتی پشتیبانی شده

زبان های برنامه نویسی تحت وب امروزه بسیار پر اهمیت تر از گذشته شده اند به گونه ای که تسلط نسبی به یکی از زبان های برنامه نویسی تحت وب می تواند باعث درک بهتر شما از وب سایتی که طراحی می کنید می شود و می تواند در انتخاب یک سرور مناسب نیز به شما کمک کند.

آیا انتخاب یک زبان برنامه نویسی بر سرعت لود سایت تاثیر گذار است ؟

زبان برنامه نویسی بصورت مستقیم تاثیری بر سرعت بارگذاری سایت شما ندارد، اما اگر وب سایت شما به خوبی کدنویسی شده باشد، می تواند بسیار سریعتر بارگذاری شود و سرور یا هاست شما نیز کارایی بهتری خواهد داشت.

انواع زبان های برنامه نویسی:

برای ایجاد وب سایت، برخی از زبان های برنامه نویسی رایج شامل جاوا اسکریپت، پی اچ پی، پایتون، روبی، C، C ++، C #، و پرل و … کاربرد دارند.

برای راه اندازی وردپرس، سرور می بایست از چه زبانی برنامه نویسی پشتیبانی کند ؟

سروری که برای سایت خود انتخاب می کنید می بایست php و حداقل نسخه 7.3 در آن فعال باشد. همچنین به جاوا اسکریپت نیز نیاز دارید. 

خوشبختانه شرکت های ارائه دهنده هاست همگی این قابلیت ها را دارند، اما باید دانست که برخی از شرکت های هاستینگ ممکن است نسخه 7.3 پی اچ پی را ارائه ندهند. اما توجه داشته باشید با نسخه های 5.6 تا 7.2 نیز وردپرس بدون مشکل اجرا می شود و نیازی نیست حتما بر روی سرور نسخه 7.3 فعال باشد. نسخه 7.3 می تواند عملکرد بهتری داشته باشد اما نمی تواند یک اولویت ویژه برای انتخاب سرور و یا هاست مناسب باشد.

تصویر(3)

9. پشتیبانی از HTTPS

HTTPS و یا Hypertext Transfer Protocol Secure یک پروتکل امن برای تبادل اطلاعات میان سایت شما و مرورگر کاربران است و اطلاعات را بین سایت و مرورگر کاربران به صورت رمزگذاری شده منتقل می کند.

با توجه به اینکه هم اکنون اکثر مرورگرها محبوب مانند کروم و فایرفاکس سایت هایی که فاقد HTTPS هستند را بصورت ناامن نشان می دهند، پیشنهاد می شود قبل از خرید هاست و سرور از فعال بودن قابلیت SSL اطمینان حاصل نمایید. در برخی از شرکت ها جهت فعالسازی گواهینامه SSL در هاست نیاز است حتما آیپی اختصاصی نیز خریداری و هزینه اضافی بپردازید. اما در شرکت هایی مانند میهن وب هاست به دلیل استفاده از SNI در سرور های ارائه شده دیگر نیازی به پرداخت هزینه اضافی نیست و صرفا می توانید با ارسال درخواست برای پشتیبانی براحتی SSL را در هاست خود فعال نمایید.

10. پشتیبانی گیری از اطلاعات هاست و سرور

مدیران و نویسندگان سایت ها هر روز در حال انتشار مطالب جدید در سایت هستند و ممکن است تغییراتی نیز در بخش های مختلف سایت ایجاد نمایند. اگر برای یک لحظه دیتابیس سرور کرش کند و یا اطلاعات هاست شما به هر دلیلی حذف شود جهت رفع مشکل و بازگردانی اطلاعات نیازمند استفاده از فایل پشتیبان هستید. در شرکت های بزرگ میزبانی بصورت دوره ای (روزانه یا هفتگی) از سرورها بکاپ تهیه می شود و در صورتیکه مشکلی نیز در سایت و یا دیتابیس ایجاد شود در کمترین زمان می توان از بکاپ خود استفاده نمود.

اما صرفا بکاپ گیری توسط مدیر سرور برای شما کافی نخواهد بود. پیشنهاد می شود شما نیز همواره در دوره زمانی مختلف از هاست خود بکاپ تهیه کرده و به خارج از هاست خود منتقل نماید تا در مواقع اضطراری بتوانید از بکاپ خود استفاده کنید. اگر بکاپی که گرفته اید را در هاست خود نگهداری نمایید ممکن است با خراب شدن هارد سرور کلیه اطلاعات سایت شما حذف شود و دیگر دسترسی به فایل بکاپ خود نیز نداشته باشید.

11. چه نوع میزبانی را انتخاب کنید

به طور معمول سرویس های مختلفی برای میزبانی وردپرس وجود دارند و این مورد تنها بستگی به نظر کاربر دارد. برای کاربرانی که به تازگی سایت خود را راه اندازی کرده اند و هنوز بازدید زیادی نیز ندارند قطعا هاست اشتراکی کافی می باشد. هاست های اشتراکی دارای حداقل منابع مورد نیاز برای راه اندازی وردپرس است. هر چند هاست های اشتراکی دارای محدودیت های متعددی هستند اما در مقابل به دلیل موارد امنیتی که در آنها در نظر گرفته شده است کمتر با مشکل روبرو شده و همواره توسط یک تیم فنی خبره در حال بررسی هستند تا اختلالی ایجاد نشود.

نوع دیگر از میزبانی ها VPS یا سرور مجازی می باشد، سرور مجازی بخشی از یک سرور اختصاصی است اما بصورت مستقل دارای سیستم عامل و کنترل پنل هاست مجزا است. در سرور های مجازی به دلیل اینکه تمامی تنظیمات سرور در اختیار کاربر است می تواند بهترین کانفیگ را برای سرور خود انتخاب نماید. هزینه سرورهای مجازی خیلی بیشتر از هاست های اشتراکی است و صرفا به کاربرانی که تمایل دارند به صورت مستقل دارای سرور ( مجازی ) باشند و یا از بازدیدکنندگان نسبتا بالاتری برخوردار هستند، پیشنهاد می شود.

در سرور مجازی پشتیبانی و رفع مشکل سرور بر عهده کاربر است و در صورت نیاز به پشتیبان توسط میزبان سرور هزینه دریافت می شود. نوع دیگر از میزبان ها سرور اختصاصی می باشد به گونه ای که یک سرور به صورت کامل در اختیار شما قرار می گیرد تا بتوانید سایت خود را در آن راه اندازی نمائید. منابع سخت افزاری در این سرور بالا بوده و برای اجاره آن نیز می بایست مبلغ بالایی هر ماه پرداخت نمائید. سرور اختصاصی صرفا به کاربرانی پیشنهاد می شود که دارای سایت پربازدید هستند و یا نیازمند فضای ذخیره سازی بسیار بالایی می باشد.

تصویر(4)

12. Uptime

آپتایم یا زمان بالا بودن سرور ( بدون وقفه ) برای سایت ها بسیار مهم است و تاثیر مستقیمی بر سئو سایت در موتورهای جستجو خواهد داشت. هر چقدر آپتایم یک سرور بالا باشد نشان دهنده بالا بودن کیفیت آن سرور و شرکت ارائه دهنده سرور است. شما باید سعی کنید یک شرکت میزبانی را پیدا کنید که آپتایم بالای سرورهای خود را تضمین کند، یا حداقل قابل اطمینان و پایدار باشد. در غير اينصورت، وبسايت شما افت کرده و بازدید کنندگان خود را از دست می دهد و کم کم از نتایج جستجو گوگل و … نیز محو خواهید شد.

برخی از میزبان ها آپتایم 99.99٪ را تضمین می کنند، هر چند ممکن است یک یا چند مورد احتمال قطعی در طول سال را مشاهده کنید. قطعا سرور ها نیز نیازمند ارتقا و بروزرسانی هستند و امکان ارتقا و بروزرسانی سروری که در حال کار است نیز وجود ندارد. پس می بایست در زمان های ارتقا سرور چند دقیقه ای صبوری نمایید زیرا سرور شما بعد ارتقا و بروزرسانی شرایط مطلوب تری پیدا می کند.

جمع بندی

با توجه به موارد ذکر شده در این مطلب هم اکنون درک بهتری از هاست ها و سرورها دارید و می توانید تشخیص دهید چه میزبانی برای سایت وردپرسی شما مناسب است. هیچگاه فریب تبلیغات عجیب برخی از شرکت ها را نخورید و سعی کنید با مقایسه تمامی شرکت ها و خدماتی که ارائه می دهند بهترین را انتخاب کنید.


دانستنی های linkedin

این شرکت در دسامبر 2002 توسط رید هافمن و اعضای تیم موسس شرکتهای PayPal و Socialnet.com تاسیس گردید. در اواخر سال 2003، Sequoia Capital هدایت سرمایه گذاری سری A را در این شرکت به عهده گرفت. در آگوست 2004 ، LinkedIn به 1 میلیون کاربر رسید. در مارس 2006 ، LinkedIn به اولین ماه سودآوری خود دست یافت. در آوریل 2007 ، LinkedIn به 10 میلیون کاربر رسید و در فوریه 2008 ، نسخه موبایل سایت LinkedIn راه اندازی شد.

در ژوئن سال 2008، شرکت های Sequoia Capital ،Greylock Partners و سایر شرکتهای سرمایه گذاری، 5٪ سهام این شرکت را با قیمت 53 میلیون دلار خریداری کردند و این شرکت ارزش تقریباً 1 میلیارد دلار را به دست آورد. در نوامبر سال 2009، LinkedIn دفتر خود را در بمبئی و پس از آن در سیدنی افتتاح کرد و فعالیت تیم در آسیا و اقیانوسیه آغاز شد. در سال 2010، LinkedIn یک دفتر مرکزی بین المللی در ایرلند افتتاح کرد و 20 میلیون دلار سرمایه گذاری از Tiger Global Management LLC با ارزش تقریبی 2 میلیارد دلار دریافت نمود.

LinkedIn یک شبکه رسانه اجتماعی حرفه ای است که در آن کاربران پروفایل هایی را ایجاد کرده و تجربه کاری فعلی و قبلی خود را به اشتراک می گذارند. می توانید رزومه بارگذاری کنید، با همکاران و همکلاسی های خود ارتباط برقرار کنید و شبکه ای بسازید که می تواند در پیشرفت حرفه تان به شما کمک کند. همچنین LinkedIn بزرگترین و غالب ترین شبکه اجتماعی در عرصه حرفه ای است. کاربردهای دیگر آن شامل یافتن شغل، شبکه سازی، استخدام کارمندان جدید، گرفتن راهنمای خرید و فروش و حتی گرفتن اخبار کسب و کار می باشد.

LinkedIn امسال 18 ساله شده است و این نشان میدهد که این سایت از خیلی از سایت های موجود مانند، یوتیوب، فیس بوک و توییتر قدیمی تر است.

LinkedIn برترین سایت آنلاین برای شبکه های حرفه ای، اجتماعی و شغلی است. این سایت به عنوان یک دایرکتوری آنلاین به صورت مجزا از متخصصان و سازمانها فعالیت می کند و به شما این امکان را میدهد تا بدون نیاز به ترک دفترتان، روند شبکه سازی حرفه ای را انجام دهید.

اخیراً LinkedIn دارای بیش از 660 میلیون کاربر در سراسر جهان است و این بدین معنا است که این رسانه یک سکوی بزرگ از  برترین شبکه های اجتماعی امروز است.

این سایت دارای رتبه بندی اینترنتی الکسا به عنوان بیست و هشتمین وب سایت محبوب (دسامبر 2018) است. طبق گفته نیویورک تایمز، دانش آموزان دبیرستانی ایالات متحده اکنون در حال ایجاد پروفایل های LinkedIn هستند که بتوانند برنامه پروژه های دانشگاهی خود را در آن بگنجانند. این سایت از سال 2013 در ایالات متحده مستقر است و به 24 زبان از جمله عربی، چینی، انگلیسی، فرانسوی ، آلمانی، ایتالیایی، پرتغالی، اسپانیایی، هلندی، سوئدی، دانمارکی، رومانیایی، روسی، ترکی، ژاپنی، چک، لهستانی، کره ای، اندونزیایی، مالایی و تاگالوگ قابل دسترسی می باشد. LinkedIn در ژانویه 2011 برای ارائه عمومی پیشنهاد فروش سهام داد.

در تاریخ 13 ژوئن 2016، مایکروسافت اعلام کرد که LinkedIn را برای 196 دلار به مناقصه می گذارد، ارزش کل 26.2 میلیارد دلار از این مناقصه، بزرگترین درآمد کسب شده توسط مایکروسافت تا به امروز بوده است. 

در حالی که افراد از LinkedIn برای شبکه سازی حرفه ای، اتصال و جستجوی شغل استفاده می کنند، شرکت ها از آن برای استخدام و به اشتراک گذاری اطلاعات شرکت با کارمندان آینده استفاده می نمایند.

نحوه آغاز فعالیت با LinkedIn 

شروع کار با LinkedIn بسیار سریع و آسان است. با ثبت نام در یک حساب کاربری شروع کنید، نمایه(profile) آنلاین خود را ایجاد کرده و یک عکس نمایه اضافه کنید. سایت دو رده اصلی عضویت دارد: Basic و Premium. 

حساب اصلی ویژگی هایی از قبیل پیام رسانی، ایجاد پروفایل و روش های اعمال در پست های شغلی را ارائه می دهد. در حالی که حساب های Premium برای گسترش حضور آنلاین شما، ویژگی ها و منابع دیگری را اضافه کرده است و به شما این امکان را می دهند تا از این سرویس بیشتر بهره مند شوید.

به محض ورود به سیستم، می توانید از LinkedIn برای اتصال به شبکه و جستجوی مشاغل استفاده کنید.

چرا استفاده از LinkedIn مفید است؟

LinkedIn منابع سودمندی را برای متقاضیان شغل فراهم می کند، اطلاعاتی را  به عنوان یک بیلبورد برای برجسته کردن توانائی های منحصر به فرد شما ارائه می کند و اطلاعات شما را به عنوان استخدام کننده در اختیار کسانی که به دنبال شخصی با ویژگی های شما هستند قرار می دهد.

حال یک سوال مهم: آیا تجارت شما با استفاده از LinkedIn توان شناخت یک برند، ایجاد یک شبکه موفق، افزایش درآمد و موارد دیگر را دارد؟

رشد و نگهداری شبکه شما

LinkedIn به شما در رشد و نگهداری شبکه حرفه ای تان کمک می کند و ابزاری خارق العاده برای این منظور در اختیارتان قرار می دهد. به طور ساده اینگونه می توان آن را معرفی کرد که این سایت مانند شخصی است که دوست دارید با او ارتباط برقرار کنید.

LinkedIn  از منظر ریاضی به صورت زیر است:

اطلاعات = قدرت

LinkedIn  = اطلاعات

نتیجه:

توسط خاصیت انتقالی، LinkedIn به شما قدرت می دهد. نحوه استفاده از این قدرت به شما و اهداف تان بستگی دارد.

بازاریابی LinkedIn چیست؟

بازاریابی LinkedIn فرآیند استفاده از این شبکه اجتماعی را برای ایجاد اتصالات، ایجاد لینک ها، پیشرفت یک برند، تقویت روابط و مشاغل تجاری، به اشتراک گذاری محتوا و هدایت ترافیک به وب سایت شما است. LinkedIn با توجه به اینکه چقدر می تواند در گسترش شبکه های حرفه ای موثر باشد ، بخشی جدایی ناپذیر از بسیاری از استراتژی های بازاریابی در تجارت های موفق است.

بهترین روش های بازاریابی LinkedIn

LinkedIn به شما این امکان را می دهد تا توجهات را به سوی وب سایت خود هدایت کنید، کیفیت را شناسایی کنید، تخصص خود را از طریق محتوای مفید به اشتراک بگذارید و شبکه خود را ارتقا دهید. همچنین یک راه عالی برای بازاریابی در فرصت های  شغلی و جذب استعدادهای جدید برای شرکت شما است.

مالکیت LinkedIn فرایند استخدام را دارد

در طول گزارش درآمد سه ماهه دوم خود، LinkedIn فاش كرد كه طی سه ماه ، 58٪ از كل درآمد هایش از محصولات و خدمات مربوط به كسب استعداد بوده است. و سال گذشته، فوربس گزارش داد كه 97٪ از استخدام كنندگان از LinkedIn به عنوان بخشی از فرآیند استخدام كلی خود استفاده می کنند.

ثبت نام در LinkedIn

برای شروع آماده هستید؟ ثبت نام در LinkedIn بسیار آسان است، به LinkedIn.com بروید، نام و نام خانوادگی و آدرس ایمیل خود را در قسمت مشخص شده وارد کنید و رمز عبور ایجاد کنید.

یک عکس حرفه ای  انتخاب کنید

عکس پروفایل شما اولین چیزی است که هرکسی هنگام مشاهده نمایه شما آن را می بیند، بنابراین  باید یک عکس حرفه ای به جای عکس های گاه و بیگاه انتخاب کنید. در انتخاب لباس مناسب، پس زمینه، روشنایی و غیره باید برای تصویر پروفایل LinkedIn خود دقت کنید.

یک خلاصه مشخصات خوب بنویسید

خلاصه(summary) مشخصات پروفایل LinkedIn شما فرصتی است تا بتوانید توجهات را به سمت پروفایل خود جلب کنید. LinkedIn برای این بخش محدودیت 2000 کاراکتری دارد و شما می توانید از آن نهایت استفاده را ببرید. این شرکت توصیه می کند سه تا پنج پاراگراف کوتاه بنویسید، فضای زیادی را خالی گذاشته تا چشم خوانندگان خسته نشود. این شرکت همچنین پیشنهاد می کند از جملات کوتاه و مفید استفاده کنید. همچنین از اصطلاحات نادرست ، نوشتن به صورت اول شخص اجتناب نمایید.

 از اینکه بخشی از شخصیت خود را به صورت خلاصه در مشخصات خود وارد کنید نترسید، اما مراقب باشید تا از هر چیزی که غیر حرفه ای به نظر می رسد یا ممکن است بحث برانگیز باشد، خودداری کنید.

علاوه بر خلاصه، پروفایل LinkedIn شما می تواند شامل تجربه کاری، تحصیلی، مهارت ها و … باشد. نمایه شما به شما کمک می کند تا در LinkedIn پیدا شوید زیرا در اطلاعاتی که درباره خود در پروفایلتان درج می کنید،  کلمات کلیدی قابل جستجو هستند.

از تأییدهای LinkedIn استفاده کنید

تاییدها راهی سریع و آسان برای مخاطبین حرفه ای شما هستند تا به سایر کاربران کمک کنند تا تخصص شما را مشاهده نمایند.

آدرس پروفایل خود را در رزومه خود وارد کنید

درج URL لینکدین در رزومه کاری شما باعث می شود که کارفرمایان آینده بتوانند به پروفایل لینکدین شما مراجعه کرده و در مورد مهارت ها و توانایی های شما اطلاعات بیشتری کسب کنند. LinkedIn یک URL به شما اختصاص می دهد، حتی این امکان را نیز در اختیارتان قرار می دهد تا یک آدرس شخصی ایجاد کنید. برای ایجاد یک آدرس اینترنتی سفارشی، روی نماد “من” در بالای صفحه اصلی LinkedIn کلیک کنید و از فهرست کشویی “نمایه” را انتخاب کنید. در سمت راست صفحه، روی “ویرایش نمایه عمومی و URL” کلیک کنید. نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید. اگر این مورد پذیرفته نشود، پیشوند یا پسوند نام خود را به صورت کامل وارد نمایید. فقط قبل از لینک این آدرس به رزومه خود اطمینان حاصل کنید که نمایه شما به روز باشد.

ارسال پیام و دعوت نامه

پس از ثبت نام در LinkedIn و ایجاد یک پروفایل، می توانید به وسیله افرادی که به صورت حرفه ای، پایه تحصیلی یا براساس علاقه مشترک دیگری در ارتباط هستید شروع به ساختن شبکه مخاطبین کنید. برای افرادی که یک یا چند مورد از این موارد را شامل می شوند، دعوت نامه” تماس با ما” ارسال کنید. 

شبکه شما چقدر باید بزرگ است؟

به چند نفر در شبکه LinkedIn خود نیاز دارید تا آن را به ابزاری موثر برای جستجوی شغل و شبکه شغلی تبدیل کنید؟ 

پاسخ کوتاه این است: “بستگی دارد”. در حالت ایده آل، شما می خواهید ارتباطاتی مرتبط با خط کاری خود ایجاد نمایید، که به طور بالقوه می تواند شما را به سمت فرصت شغلی مورد نظرتان سوق دهد یا می تواند توصیه های ارزشمندی برای رسیدن به هدف در اختیارتان قرار دهد.

درخواست کار در LinkedIn

افراد متقاضی کار می توانند مستقیماً در LinkedIn برای شغل مدنظر خود جستجو و یا آن را درخواست کنند. علاوه بر این، می توانید اتصالات LinkedIn را مشاهده و با آنها تماس بگیرید که ممکن است بتوانند شما را  به یک شغل ارجاع دهند.

نکات بیشتری برای استفاده از LinkedIn

1- پروفایل LinkedIn خود را به روز نگه دارید

هرچه مشخصات LinkedIn شما کامل تر باشد، شانس یافتن و تماس با شما نیز به همان میزان افزایش می یابد. از نمایه LinkedIn خود مانند رزومه استفاده کنید و اطلاعات دقیق در مورد مهارت و تجربه خود در اختیار کارفرمایان  قرار دهید. حتماً URL منحصر به فرد نمایه خود را سفارشی کنید تا راحت تر بتوانند آن را پیدا کنند و بازدید آن افزایش یابد.

2- استفاده از برنامه Mobileed LinkedIn

ویژگی های برنامه Mobileed LinkedIn شامل جستجوی و مشاهده پروفایل ها، دعوت از اتصالات جدید، دسترسی به پاسخ های LinkedIn و به روزرسانی های شبکه می باشد. می توانید پیام ارسال و دریافت کنی، نمایه های کاربر یا شرکت را جستجو کنید.

آنچه می توانید از لینکدین به عنوان یک فرد استفاده کنید

اکنون می دانید LinkedIn چه امکاناتی ارائه می دهد و چه افرادی از آن استفاده می کنند، اما احتمالاً ایده خاصی برای چگونگی شروع استفاده از آن ندارید. در حقیقت، بسیاری از کاربران یک حساب کاربری ایجاد می کنند و سپس آن را رها می کنند زیرا هیچ تصوری از نحوه استفاده از LinkedIn ندارند.

با همکاران قدیمی تماس بگیرید. شما می توانید از بخش My Network برای پیدا کردن همکاران، معلمان، افرادی که با آنها به مدرسه رفته اید و هر کس دیگری که فکر می کنید دوست دارید در شبکه حرفه ای شما باشد، استفاده کنید. برای همگام سازی مخاطبین خود با LinkedIn کافیست ایمیل خود را وارد کنید.
از نمایه خود به عنوان رزومه خود استفاده کنید. نمایه LinkedIn شما اساساً یک رزومه کامل تر (و تعاملی) را نشان می دهد. در هنگام درخواست شغل می توانید آن را به عنوان لینکی در ایمیل یا نامه خود درج کنید..
متخصصان را پیدا کرده و با آنها  ارتباط برقرار کنید. این بسیار خوب است که با همکاران قدیمی خود تماس برقرار کنید و با همه افراد در محل کار فعلی تان که ممکن است در LinkedIn نیز حضور داشته باشند ارتباط برقرار کنید. اما نکته مهم تر این است که شما این فرصت را دارید که متخصصان جدیدی را به صورت محلی یا بین المللی کشف کنید که ممکن است بتوانند با تلاشها و تجربه های حرفه ای خود به شما کمک کنند.

در گروه های مربوطه شرکت کنید. یک راه عالی برای ملاقات با افراد حرفه ای جدید، پیوستن به گروه ها بر اساس علایق یا حرفه فعلی شما و شروع به مشارکت با آنها است.
وبلاگ خود را درباره آنچه می دانید، در لینکدین منتشر کنید. بستر انتشار بسیار خاص LinkedIn به کاربران این امکان را می دهد تا پست های وبلاگ خود را منتشر کنند و فرصتی برای خواندن مطالب خود توسط هزاران نفر را کسب کنند. پست های منتشر شده همچنین در پروفایل شما نیز نمایان می شوند که باعث افزایش اعتبار شما در زمینه های مرتبط با تجربه حرفه ای شما می شود.

نحوه استفاده از LinkedIn

· URL پروفایل public خود را سفارشی کنید

· یک عکس پس زمینه LinkedIn را به پروفایل خود اختصاص دهید

· یک نشان ProFinder به پروفایل خود اضافه کنید

· از مزیت های وبلاگ و وب سایت در پروفایل LinkedIn خود استفاده کنید

· بخش های مختلف پروفایل خود را اضافه، حذف و تنظیم کنید

· از جستجوهای ذخیره شده و هشدارهای استفاده کنید

· از تأییدهای LinkedIn استفاده کنید

· برای ارسال پیام به افرادی که با آنها در ارتباط نیستید، از Open Profile استفاده کنید

· به روزرسانی های شبکه خود را بررسی کرده و یا بروز رسانی های خود را به اشتراک بگذارید

· قابل شناسایی باشید

· بررسی کنید چه کسی پروفایل LinkedIn شما را مشاهده کرده است

· اتصالات بیرونی برقرار کنید

· اتصالات خود را برای رشد شبکه حرفه ای خود سفارشی کنید

· به گروههای LinkedIn بپیوندید

· گروه LinkedIn خود را ایجاد کنید

· با گروه LinkedIn خود ارتباط برقرار کنید

·  به روزرسانی های استاتوس (وضعیت LinkedIn) خود را در توییتر به اشتراک بگذارید

· در بروزرسانی های استاتوس (وضعیت) خود از mentions@ استفاده کنید

· LinkedIn صفحه شرکت خود را بهینه کنید

· محتوای حمایت کننده و تبلیغات بومی LinkedIn را امتحان کنید

· دکمه ای را به وب سایت خود اضافه کنید(برای دنبال کردن پیج تان)

· عملکرد بازاریابی LinkedIn خود را تجزیه و تحلیل کنید


تکنیک های صحیح جستجو در اینترنت

قطعا برای شما هم اتفاق افتاده است که از نتیجه جستجو در اینترنت ناامید شده باشید خوشبختانه ترفندهای مختلفی وجود دارد که می توانید برای جستجوی بهتر و یافتن نتایج مرتبط تر از آنها استفاده کنید.

جستجوی موثر در وب، واقعاً تلاش زیادی نمی خواهد. با تغییرات جزئی که می توانید در جستجوهای خود ایجاد کنید قادر خواهید بود خیلی ساده تر و بهتر به موتور جستجو آنچه را که می خواهید، توضیح دهید. به علاوه، اکثر موتور های جستجو گزینه ی پیشرفته ای دارند که می توانید از آنها برای جستجوی هدفمند استفاده کنید.

در زیر چند روش جستجوی مفید و کارآمد که تقریبا در تمام موتورهای جستجوگر مشترک است، توضیح داده شده است.

شش راه برای یافتن پاسخ آنچه که در اینترنت به دنبال آن هستید:

1. موتورهای جستجوگر متفاوتی انتخاب کنید. موتورهای جستجو حدود 625 میلیون وب سایت فعال را مرتب می کنند تا محتوا را در اختیار شما قرار دهند.

2. از کلید واژه های خاص استفاده کنید.

3. شرایط جستجوی خود را ساده کنید.

4. از علائم نقل قول استفاده کنید.

5. لغات بی فایده را حذف کنید.

6. جستجوی خود را با استفاده از اپراتورها اصلاح کنید.

نکته : می توانید از یک موتور جستجوی در تلفن همراه برای جستجو از طریق تلفن یا تبلت خود استفاده کنید.

هرچه کلمات مرتبط تری در جستجوی خود استفاده کنید، نتایج شما موفق تر خواهند بود.

به عنوان مثال، تایپ کردن “قهوه” برای یافتن کافی شاپی در میشیگان می تواند نتایج غیرضروری بسیار زیادی را به دنبال داشته باشد و یا وارد کردن” گربه” هنگامی که به نقاشی یک گربه سیاه و سفید نیاز دارید، به همان اندازه بی فایده است.

با این حال کمی تغییر در کلمات، مانند نوع قهوه و یا رنگ گربه مدنظر می تواند نتایج بهتری در جستجو ارائه دهد.

خوب است که از زبان طبیعی در جستجوی وب استفاده کنید، زیرا یک موتور جستجوی خوب کلمات “معمولی” را که ضروری نیستد، فیلتر می کند و اصطلاحات مهمی مانند مکان ها و سایر کلمات تعریف شده را برای جستجو انتخاب می کند.

از Quotes (” “) برای جستجوی یک عبارت استفاده کنید:

نکته مهم دیگر برای به دست آوردن نتایج بهتر جستجو، استفاده از علامت (” “) برای گروه بندی کلمات است. وقتی این کار را انجام می دهید، به موتور جستجو می گویید که همه عباراتی که در Quotes وجود دارند، باید دقیقاً در نتایج به صورت دسته بندی شده وجود داشته باشند.

وقتی وب را با Quotes جستجو می کنید، به طور چشمگیری تعداد نتایجی که موتور جستجو نشان می دهد، کاهش می یابد و مجموعه ای از نتایج بسیار متمرکز را ایجاد می کند.

استفاده از Quotes برای یافتن مطالب بسیار خاص، ایده آل است و با این کار نتایج کمتر ولی مفیدتری خواهید داشت. با این حال اگر بین Quotes کلمات زیاد تری جستجو کنید، ممکن است نتایج کابردی جستجو را حذف نمایید. دقیقاً همانطور که جستجوی مناسبی انجام نداده اید، نتیجه ی مناسبی نیز دریافت نمی کنید.

از یک موتور جستجوی مناسب استفاده کنید:

همه موتورهای جستجو عملکرد یکسان و مساوی ندارند. انواع مختلفی وجود دارند که برای یک هدف بسیار خاص ایجاد شده اند. بنابراین اگر یک “نمونه معمولی موتور جستجو” مانند گوگل، بینگ یا یاهو برای یافتن آنچه می خواهید کافی نبوده است، یک رویکرد کاملاً متفاوت را در جستجوی خود در نظر بگیرید.

موتور جستجوی صوتی یکی از نمونه هایی است که به طور خاص برای یافتن فایل های صوتی ساخته شده است. به عنوان مثال اگر در حال جستجو در مورد یک فایل موسیقی هستید یک موتور جستجوگر که فقط روی فیلم ها یا تصاویر متمرکز است به شما کمکی نخواهد کرد.

برای جستجوی از Google استفاده کنید:

اگر تاکنون از ابزار جستجوی بومی استفاده کرده اید اما موفق نبوده است، قطعا انتخاب های بهتری نیز وجود خواهد داشت. یک راه برای به دست آوردن نتایج بهتر هنگام جستجو، استفاده از Google است.

به صفحات وب آفلاین دسترسی پیدا کنید:

وب سایت هایی که down می شوند یا صفحه ای که بطور دائم آفلاین است، لزوماً غیرقابل دسترسی نیست. گاهی اوقات، می توانید به نسخه ذخیره و یا بایگانی شده از صفحه دسترسی پیدا کنید و آفلاین جستجو را انجام دهید.

از ابزارهای پیشرفته موتور جستجو استفاده کنید:

بیشتر موتورهای جستجو گزینه های پیشرفته ای دارند که می توانید برای به دست آوردن نتایج بهتر از آن ها استفاده کنید.

یک نمونه ساده را می توان در موتور جستجوی یاهو مشاهده کرد. هنگام جستجوی تصاویر در این سایت، می توانید رنگ، اندازه و نوع خاصی از تصویر را برای جستجو انتخاب کنید. برای جستجوی ویدئو هم به همین گونه است که این امکان را به کاربران می دهد تا ویدئو ها را بر اساس طول و وضوح تصویر جستجو کنند.

بسیاری از ابزارهای جستجوی وب گزینه های پیشرفته ای دارند. یک فایل هم از طریق URL و هم از طریق گوگل قابل جستجو می باشد .

جستجوی Wildcard را اجرا کنید:

wildcard یک تکنیک جستجوی پیشرفته است که می تواند برای به حداکثر رساندن نتایج جستجوی کاربردی شما در بانکهای اطلاعاتی استفاده شود. wildcard در اصطلاحات جستجو، برای نشان دادن یک یا چند کاراکتر دیگر استفاده می شود.

به عنوان مثال اگر قصد دارید اجاره کامیون ها را در کالیفرنیا جستجو نمایید اما مشخص نمی باشد که ایالت مورد جستجو کجا است، از عبارت زیر می توان استفاده نمود:

“best truck rental in “california”

با Quotes نتایج بهتری خواهید داشت زیرا به دنبال لیست هایی که بهترین شرکت های کرایه کامیون در مناطق مختلف را نشان می دهند، هستید.

در اینجا یک جستجوی مشابه آمده است که می تواند نتایج را به شدت تغییر داده و انواع شرکت های اجاره دهنده که فقط در سن خوزه فعالیت دارند را نشان دهد.

“best * rental” “san jose”

صفحه وب را برای یک کلمه خاص جستجو کنید.

جستجوی مؤثر وب فقط شامل ترفندهایی برای استفاده از موتور های جستجو نیست. هنگامی به صفحه‌ای که از طریق جستجوی وب پیدا کرده اید، می پردازید، ممکن است هنوز برای یافتن هر آنچه که برای آن تلاش کرده اید سردرگم باشید.

خوشبختانه، تمام مرورگرهای وب این امکان را به شما می دهند که جستجوی کلمه کلیدی را در آن صفحه انجام دهید. این مورد کمی شبیه به جستجوی سایت است که در بالا آموخته اید، اما به جای اینکه فقط صفحاتی را پیدا کنید که شامل آن کلمات هستند، از طریق این ترفند دقیقا کلمه کلیدی مد نظرتان را می توانید در صفحه پیدا کنید.

برای این کار از کلید میانبر (Ctrl + F (Windows یا ( Command + F(Mac استفاده کنید تا پیغامی دریافت نمایید که از شما می پرسد دنبال چه چیزی هستید. اکثر مرورگرهای تلفن همراه، معمولاً از یک عملکرد find نیز پشتیبانی می کنند.

موتورهای جستجو چندگانه را امتحان کنید.

اکثر مردم ترجیح می دهند فقط به یک یا دو موتور جستجو متکی باشند که سه ویژگی اصلی را ارائه دهند:

نتایج مرتبط (نتایج مورد نظر که به دنبال آن هستند)
رابط کاربری آسان
گزینه های مفید برای جستجوی پشرفته تر

اگر یک موتور جستجوگر به شما در آنچه که به دنبال آن هستید کمک نمی کند، ممکن است با یک موتور متفاوت دیگر نتایج بهتری داشته باشید. برخی از آنها از الگوریتم های مختلفی استفاده می کنند و گزینه های فیلتر منحصر به فردی دارند که در نهایت می توانند نتایج متفاوتی را نسبت به نمونه دیگر به شما نشان دهند.

اگر مطمئن نیستید از کدام یک استفاده کنید، می توانید Dogpile را امتحان کنید، که چند موتور جستجو را در یک ترکیب قرار داده تا به شما در رسیدن به نتایج بهتر، بدون جستجوی سایت های مختلف کمک کند.

راهکارهای مفید جستجو در Google برای یافتن نتایج بهتر

میلیون ها نفر به دلایل مختلف هر روز از جستجوی گوگل استفاده می کنند. دانش آموزان از آن برای انجام تکالیف مدرسه، در تجارت برای تحقیق و میلیون ها  نفر دیگر از آن برای سرگرمی استفاده می کنند. اما بیشتر افراد ممکن است از تمام توان جستجوی گوگل استفاده نکنند.

Google محبوب ترین موتور جستجوی وب است، اما اکثر مردم مطلع نمی باشند که چگونه با چند ترفند ساده می توانند جستجوی قدرتمندی در گوگل داشته باشند.

مطمئناً چندین دستور جستجوی پیشرفته در Google وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید، اما بیشتر آنها برای جستجوی روزمره مفید نیستند. در زیر تعدادی از بهترین ترفندهای جستجو که می توانید بطور روزانه از آنها استفاده کنید تا نتایج جستجوی بهتری از Google داشته باشید، قرار داده شده است.

از زبانه ها (Tabs) استفاده کنید.

اولین نکته در جستجوی گوگل استفاده از زبانه ها است. در بالای هر جستجو تعدادی برگه وجود دارد. معمولاً ویدیو، تصویر، اخبار و موارد دیگر را در این زبانه ها مشاهده خواهید کرد. با استفاده از این زبانه ها، می توانید به نوع جستجوی مورد نیاز خود کمک کنید.

در صورت نیاز به تصاویر، از تب Image استفاده کنید. اگر به دنبال ی مقالات خبری اخیر هستید، از تب اخبار استفاده کنید.

بیشتر افراد از زبانه ها استفاده می کنند. اگر به استفاده از آنها عادت ندارید، توصیه می شود با آنها در ارتباط باشید. در صورت استفاده صحیح می توانند بار جستجو را به طرز چشمگیری کاهش دهند.

برای جستجوی سایت های خاص از یک “: ” استفاده کنید.

ممکن است مواقعی باشدکه شما نیاز به جستجوی مقاله یا محتوا در وب سایت خاصی داشته باشید. نحوه جستجو  بسیار ساده است و در زیر نمایش داده شده است:

Sidney Crosby site:nhl.com

با این کار می توانید کلیه مطالب مربوط به بازیکن معروف هاکی سیدنی Crosby را فقط در NHLML جستجو کنید. با تایپ این عبارت همه نتایج جستجوی دیگر حذف خواهند شد. اگر لازم است محتوای خاصی را در سایت خاصی پیدا کنید، این میانبر می تواند بسیار کارآمد باشد.

صفحه ای را پیدا کنید که به صفحه دیگری link دارد.

این نکته جستجوی Google کمی مبهم است. به جای جستجوی یک صفحه خاص، شما در جستجوی صفحه ای هستید که به یک صفحه خاص لینک دارد.

برای نمونه اگر می خواهید ببینید چه کسی مقاله ای در نیویورک تایمز را در سایت خود ذکر کرده است، می توانید از این ترفند برای یافتن تمام سایتهایی که به آن پیوند دارند استفاده کنید. مانند مثال زیر:

link:nytimes.com

این جستجو تمام صفحاتی را که به وب سایت رسمی نیویورک تایمز پیوند دارند، را نمایش می دهد. URL در سمت راست می تواند تقریباً هر چیزی باشد.

 سایت هایی را پیدا کنید که مشابه سایت های دیگر باشند.

این یک ویژگی منحصر به فرد است که در صورت دانستن آن، تقریباً همه می توانند از آن استفاده کنند.

فرض کنید که محتویات یک سایت مورد علاقه شما می باشد این سایت می تواند در هر حوزه ای باشد که اخیرا  کمی کسل کننده شده است. چنانچه قصد دارید وب سایت های دیگری مانند آن بیابید، می توانید از تکنیک زیر برای جستجو استفاده نمایید:

related:amazon.com

با این جستجو، لینکی به آمازون پیدا نمی کنید. در عوض، به فروشگاههای آنلاین مانند آمازون لینک خواهید شد. سایت هایی مانند Barnes & Noble ، Best Buy و سایر مواردی که کالاهای فیزیکی را بصورت آنلاین می فروشند. این مورد یک ابزار جستجوی قدرتمند Google است که به شما در یافتن سایتهای جدید برای مرور کمک می کند.

جستجو چندین کلمه به طور همزمان

جستجوی Google انعطاف پذیر است. با استفاده از این ترفند می توانید یک کلمه یا عبارت را به همراه یک کلمه یا عبارت دوم جستجو کنید. این روش می تواند به محدود کردن جستجوی شما کمک کند تا دقیقاً همان چیزی را که به دنبال آن هستید بیابید. در اینجا نحوه جستجوی این روش آورده شده است:

“Best ways to prepare for a job interview” OR “How to prepare for a job interview”

با این روش جستجو، هر دو عبارت را جستجو خواهد کرد.

chocolate OR white chocolate

نمونه ای دیگر این است که با این کار صفحاتی که شکلات یا شکلات سفید دارند جستجو می کند!

از جستجو های ساده استفاده کنید.

موتور جستجوی Google می داند که چگونه بسیاری از مطالب را بیابد. این بدان معنی است که نیاز نیست بیش از حد خاص باشید. اگر به مکان پیتزا احتیاج دارید، از این روش برای جستجو استفاده کنید.

Pizza places nearby

جستجوی Google موقعیت مکانی شما را به دست می آورد و نتایج متنوعی را درباره پیتزا فروشی هایی که در نزدیکی شما هستند ارائه می دهد.

به تدریج عبارات جستجو را اضافه کنید.

همانطور که خود گوگل می گوید، بهترین روش برای شروع کار، ساده بودن و به تدریج پیچیده تر کردن آن است. مثال زیر را مشاهده کنید:

First try: job interviews

Second try: prepare for job interviews

Third try: how to prepare for a job interview

این روش به تدریج باعث اصلاح جستجو می شود تا شرایط هدفمند تری برای شما به ارمغان آورد. دلیل اینکه مستقیم از اولین تلاش به سومین آزمایش نمی روید، این است که با جست و خیز مرحله دوم ممکن است آنچه را که به دنبال آن هستید، بیابید.

از کلماتی استفاده کنید که وب سایتها از آنها استفاده می کنند.

این نکته بسیار مهم است. وقتی افراد از جستجوی گوگل استفاده می کنند، معمولاً با همان زبانی که صحبت میکنند برای جستجو نیز استفاده می نمایند. متأسفانه، وب سایتها جستجوهایی را که مردم انجام می دهند نمایش نمیدهند و از این روش استفاده نمی کنند. درعوض، آنها سعی می کنند از زبانی استفاده کنند که حرفه ای به نظر برسد. در زیر چند نمونه جهت روشن شدن موضوع ذکر شده است:

“I have a flat tire” could be replaced by “repair a flat tire”

“My head hurts” could be replaced by “headache relief”

هنگام جستجو، سعی کنید از اصطلاحاتی که در یک وب سایت حرفه ای پیدا کرده اید استفاده کنید. این  مورد به شما کمک می کند نتایج قابل اطمینان تری بدست آورید.

املا مهم نیست.

جستجوی گوگل طی این سالها باهوش تر شده است. این روزها، حتی لازم نیست کلمات را به درستی هجی کنید. تا زمانی که عبارت وارد شده تقریباً نزدیک باشد، Google معمولاً می تواند معنی آن را بفهمد. این روش در صورتی که فراموش کرده اید که چگونه عبارتی را هجی کنید یا کاملاً مطمئن نیستید که چگونه کلمه ای هجی می شود، مناسب است.

از کلمات توصیفی استفاده کنید.

بسیاری از عبارات را می توان به روش های مختلف توصیف کرد. برای مثال:”هک زندگی”. اصطلاح “هک” به یک برنامه نویس رایانه ای می گویند که امنیت شبکه یا سیستم را تضعیف می کند. با این حال، هنگامی که همراه با کلمه “زندگی” استفاده می شود، این معنی را به نکات و ترفندهایی که افراد می توانند برای بهبود زندگی خود استفاده کنند، تغییر می دهد.

اگر در یافتن آنچه جستجو می کنید مشکل دارید، به خاطر داشته باشید که افراد ممکن است آنچه شما نیاز دارید را به روشی متفاوت جستجو یا تعریف کنند. 

جستجوی عبارات در Google

اگر می خواهید گوگل جستجوی خود را به عنوان یک عبارت کامل، به نزدیک ترین کلمه ای که تایپ کرده اید، برگرداند، بنابراین باید آن را با Quotes احاطه کنید.

“threeblind mice”

در این مثال، اگر از Quotes استفاده نشود، گوگل بدون در نظر گرفتن اینكه دو كلمه دیگر در نتایج در كجا قرار بگیرند ، به دنبال سه كور و موش می گردد. همانطور که در مثال آمده است، با استفاده از Quotes هر صفحه ای که توسط Google جستجو می شوند مجبور می کند تمام کلمات کنار یکدیگر را دقیقاً مانند آنچه در بالا مشاهده می کنید نشان دهد. 

جستجوی منفی Google

جستجوی منفی Google روشی آسان برای استثناء موارد در نتایج است. تمام کاری که باید انجام دهید این است که قبل از هر عبارت که می خواهید نمایش داده نشود، نماد منها بگذارید.

apple -jobs -cook -iphone -ipad

در بالا می توانید ببینید که به دنبال نتیجه ای در مورد سیب است، اما از آنجا که اپل نام یک شرکت تجاری نیز می باشد، لازم است اطمینان حاصل گردد که در نتایج جستجو استیو جابز یا تیم کوک وجود ندارد. در مثال بالا نماد منها به حذف 2 میلیارد نتیجه بی ربط کمک نمود.

جستجوی سایت در Google

جستجوی سایت در Google بدان معنی است که شما نتایج را به یک وب سایت خاص یا دامنه سطح بالا محدود می کنید.

site:lifewire.com free movie downloads

جستجو برای دانلود رایگان فیلم در تمام وب ممکن است بسیار زیاد باشد، بنابراین جستجو در یک سایت واحد مانند Lifewire.com، تمام نتایج را مجبور می کند که فقط صفحات موجود در این وب سایت را در بر گیرند.

این بدیهی است که فقط درصورتی که می خواهید در یک وب سایت خاص جستجو کنید، این روش  بسیار مفید است. اما انجام این کار به شما کمک می کند که از گزینه های جستجوی پیشرفته Google استفاده نمایید تا نتایج را بیشتر کاهش دهید و جستجوی ظریف تری انجام دهید.

البته، می توانید ترفندهای جستجوی دیگری که در بالا ذکر شده است را نیز برای دریافت نتایج خاص تر به این موارد اضافه کنید:

site:lifewire.com “movie downloads” horror

تعاریف Google Definitions) Google)

این ترفند جستجوی Google احتمالاً چیزی است که شما از آن استفاده کرده اید اما هرگز متوجه نشده اید. در واقع این روش یک عملکرد هدفمند است. فقط کافی است (Definition) را در مقابل هر کلمه ای قرار دهید تا Google آن را تشریح کند.

define zeitgeist

معمولاً می توانید با وارد کردن کلمه در Google بدون هیچ چیز دیگری در کادر، تعریف مربوط به آن کلمه را مشاهده کنید، زیرا بیشترین جستجو برای عبارات یک کلمه ای برای Defenition آن ها است. با این حال، اگر نتیجه فرهنگ لغت Google چیزی غیر از آن بود، از کلمه Definition استفاده کنید تا مجبور شود آن را نمایش دهد.

نظم جستجوی Google

نظم کلماتی که برای جستجو تایپ می کنید، بر نتایج اثر می گذارد. اگر در یافتن عبارتی مشکل دارید، سعی کنید نحوه وارد کردن کلمات را دوباره تغییر دهید.

جستجوی محدوده اعداد Google

اگر جستجوی شما شامل اعداد است و جایی برای انعطاف پذیری و یا تغییر در این اعداد وجود دارد، می توانید از دوره هایی استفاده کنید تا به Google اعلام نمایید که می تواند نتیجه را بین این مقادیر پیدا کند و صرفا مقدار وارد شده مد نظر نمی باشد.

What teams have won the Stanley Cup ..2004

41..43

در وهله اول، تیمی را که در سال 2004 برنده جام Stanley شده است جستجو می کند. دو نقطه با تنها یک شماره به جستجوگر می گوید که شما قبل یا بعد از 2004 به چیزی احتیاج ندارید. این می تواند به محدود کردن جستجوها کمک کند.

در حالت دوم، گوگل شماره های 41 ، 42 و 43 را جستجو می کند.

ترفند محدوده عدد کلیه اعداد از قبیل پول، تاریخ و وزن را ساپورت می کند. فقط مطمئن باشید که از دو دوره استفاده می کنید و هیچ فضایی قبل یا بعد از آنها نباشد.

ماشین حساب Google

ترفند جستجوی گوگل برای کمک به ریاضیات؟ چرا که نه! Google شامل یک ماشین حساب داخلی است که می تواند برای انواع محاسبات ریاضی از محاسبات ساده تا تبدیل واحد استفاده شود.

جستجوی Google در واقع می تواند ریاضیات را انجام دهد. این یک توصیف نسبتاً پیچیده است زیرا می تواند به روش های زیادی مورد استفاده قرار گیرد. می توانید سوالات اساسی یا سوال های دشوارتری از آن بپرسید.

توجه به این نکته ضروری است که این ترفند همه مشکلات ریاضی را حل نمی کند، اما تعداد زیادی از آنها را برطرف می کند. مثال زیر نشان می دهد که گوگل می تواند به سرعت محاسبه کند که 5 مایل برابر با حدود 8 کیلومتر است:

5 miles to kilometers

اکنون می توانید با استفاده از ترفند های گفته شده نتایج قابل قبول تری از جستجو های خود در وب بیابید. فقط کافی است با توجه به نیاز خود شیوه مناسب جستجو را انتخاب نمایید.


معرفی بهترین افزونه های وبلاگ نویسی برای جوملا

وردپرس بزرگترین رقیب جوملا مخصوصاً در حوزه وبلاگ نویسی است.

به دلیل برخی از محدودیت ها ، ایجاد یک وبلاگ با جوملا خیلی آسان نیست. ایجاد مقالات و قرار دادن آنها در دسته بندی ها، بسیار آسان بوده اما بقیه موارد مشکل است. شما نمی توانید باکس نویسنده یا اشتراک گذاری مطالب را به طور پیش فرض در جوملا تنظیم کنید اما در وردپرس خیلی راحت می توانید آن را انجام دهید.

بنابراین ، با کمک چند افزونه جوملا ، می توانید یک وبلاگ قدرتمند راه اندازی کنید.

در این مقاله قرار است بهترین افزونه های وبلاگ نویسی جوملا برای شما به اشتراک گذاشته شود تا بتوانید یک وبلاگ بهینه راه اندازی نمایید.

لیست بهترین ابزارهای وبلاگ نویسی جوملا

K2 – افزونه وبلاگ نویسی رایگان در جوملا
EasyBlog – افزونه تجاری وبلاگ نویسی در جوملا
ZOO – افزونه قدرتمند وبلاگ نویسی برای جوملا
RSBlog – افزونه تجاری وبلاگ نویسی برای جوملا
CJBlog – افزونه وبلاگ نویسی اجتماعی رایگان

K2 – افزونه وبلاگ نویسی رایگان در جوملا

تصویر(1)

افزونه K2 یکی از محبوب ترین افزونه های وبلاگ نویسی بوده که توسط جوملا ساخته شده است. این ابزار به شما کمک می‌کند تا بدون هزینه اضافی یک وبلاگ با امکانات کامل ایجاد کنید.

به تعبیر دیگر، افزونه K٢ به عنوان یک جایگزین مناسبی برای مقالات جوملا طراحی شده است که برخی از بهترین امکانات دروپال و وردپرس را برای جوملا به ارمغان آورده است.

ویژگی های کلیدی

استفاده از آن بسیار آسان است.
شما می توانید بر اساس نیاز خود قالب های مختلفی ایجاد یا طراحی کنید و آنها را به دسته های مختلف اختصاص دهید.
چندین نویسنده می توانند به راحتی فعالیت نمایند.
می توانید دسته های دلخواه را مطابق با نیاز خود ایجاد کنید.

EasyBlog – افزونه تجاری وبلاگ نویسی در جوملا

تصویر(2)

EasyBlog یکی دیگر از محبوب ترین افزونه های وبلاگ نویسی جوملا است که در بازار موجود می باشد. این ابزار تجاری شامل ویژگی های منحصر به فردی است که آن را متمایز می نماید.

ویژگی های اصلی:

می توانید پست های خود را در فیس بوک ، اینستاگرام ، توییتر ، SoundCloud ، Spotify ، یوتیوب یا هر پلتفرم دیگر قرار دهید.
می توانید برای هر تصویر یک کپشن اضافه کنید و بدین شکل توجه مخاطبان خود را جلب کنید.
این امکان را به شما می دهد تا مکان دقیقی را در نقشه Google و پست ها مشخص کنید.
این برنامه مدیریت رسانه ای مستقلی دارد که در آن می توانید تصاویر ، فیلم ها ، فایلهای صوتی را به خوبی مدیریت کنید.
کاملاً responsive است و قالب های بسیاری برای آن موجود است.

ZOO – افزونه قدرتمند وبلاگ نویسی برای جوملا

 تصویر(3)

ZOO نه تنها یک افزونه وبلاگ نویسی است ، بلکه فراتر از یک پلتفرم ساده محسوب می شود. این سیستم قدرتمند و قابل انعطاف برای ایجاد کاتالوگ جوملا است که شما را قادر می سازد انواع محتوا را با زمینه های دلخواه بسازید. این ابزار با استفاده از 8 برنامه مختلف کاتالوگ پیش ساخته شده، به شما کمک می کند تا به راحتی کاتالوگ خود را طراحی کنید.

این ابزار تمام مواردی را که شما برای ایجاد یک وبلاگ مانند انواع پست های سفارشی ، مدیریت آیتم، مدیریت رسانه، مدیریت قالب، کتابخانه عناصر، سیستم ارسال دیدگاه، سیستم برچسب ها، ارسال و ویرایش مطلب از محیط کاربری را در اختیار شما قرار می دهد.

ویژگی های کلیدی

شما می توانید با ابزار ZOO ، یک سایت مستند ، کتاب آشپزی ، کاتالوگ محصولات ، بانک اطلاعاتی فیلم ، دایرکتوری کسب و کار و موارد دیگر را ایجاد کنید.
این افزونه غیر رایگان است. با این حال ، ارزش دریافت آن را دارد.
تولید خودکار slug ها (slug معادل نامک ها در وردپرس می باشد.)
شما می توانید آی پی  دیدگاه های ناخواسته و اسپم را در لیست سیاه قرار دهید.
تغییر اندازه و کش کردن خودکار تصویر.
قالب های پیش ساخته زیادی برای ZOO وجود دارد.
با این ابزار می توانید پست های مرتبط به هم را نمایش دهید.
آدرس ایمیل خود را پیکربندی کنید و اعلان های نظر را مستقیماً در صندوق ایمیل خود دریافت کنید.

RSBlog – افزونه تجاری وبلاگ نویسی برای جوملا

تصویر(4)

RSBlog یکی دیگر از افزونه های تجاری وبلاگ نویسی جوملا است که توسط تیم RSJoomla طراحی و توسعه داده شده است. این افزونه مانند EasyBlog و K2 شاید خیلی محبوب نباشد اما دارای ویژگی های فوق العاده ای است که تجربه جالبی در وبلاگ نویسی به شما می دهد.

با کمک RSBlog می توانید هر مطلب وردپرس یا جوملا را در وب سایت خود وارد کنید.

ویژگی های کلیدی

این ابزار اجازه می دهد تا کاربران / مخاطبان ، پست خود را در وبلاگ شما ارسال کنند. البته شما باید گروههای کاربری متفاوتی ایجاد کنید.
شما می توانید فیس بوک و توییتر را با RSBlog ادغام کنید. هنگامی که شما پستی را در وبلاگ خود منتشر می کنید ، به طور خودکار در توییتر و فیس بوک به اشتراک گذاشته می شود.
داشبورد کاربر پسند و مرتب این ابزار به شما کمک می کند تا وب سایت خود را به صورت ساده و کارآمد مدیریت کنید.
اگر RSBlog را خریداری کنید ، پلاگین RSComments را به صورت رایگان دریافت خواهید کرد. این افزونه به شما امکان تعامل با مخاطبین را می دهد.
شما به راحتی می توانید چندین وبلاگ نویس ایجاد کنید.
این امکان را به شما می دهد تا محتوای خود را از محیط کاربری منتشر کنید.
همچنین دارای طرح زمانبندی می باشد.

CJBlog – افزونه وبلاگ نویسی اجتماعی رایگان

تصویر(5)

CJBlog یک ابزار وبلاگ نویسی قدرتمند برای جوملا است که به صورت رایگان در بازار موجود است. این افزونه تنها یک ابزار ساده وبلاگ نویسی نیست بلکه یک راه حل جهت وبلاگ نویسی اجتماعی است. این افزونه به جای ایجاد یک نرم افزار از پایه ، صرفاً از مطالب جوملا در پلتفرم وبلاگ نویسی اجتماعی استفاده می کند.

مهمترین مزیت استفاده از ابزار CJBlog، این است که مطالب را به عنوان محتوای استاندارد جوملا ذخیره می کند. بنابراین اگر نمی خواهید از این افزونه استفاده کنید ، می توانید آن را حذف کنید. در این حالت تمام محتوای شما به همان صورت باقی خواهد ماند.

ویژگی های کلیدی

سیستم برچسب پیشرفته آن به شما امکان می دهد جهت جستجوی بهتر، مقالات خود را برچسب گذاری کنید.
امکان امتیازدهی را به شما می دهد تا کاربران خود را برای ادامه کار تشویق کنید.
می توانید رتبه بندی ستاره ای را به مطالب موجود خود اضافه کنید.
کاربران می توانند مطالب را برای مشاهده بعدی، به لیست علاقه مندی خود اضافه کنند.


مروری بر تاریخچه ویندوز سرور

به رایانه های قدرتمندی که همیشه در حال کار هستند، سرور گفته می شود و قاعدتا نسبت به سیستم های معمولی قدرت پردازشی و توان عملیاتی بالاتری دارند. بر روی هر سرور یک سیستم عامل نصب خواهد شد. شرکت مایکروسافت به دلیل سیستم عامل ویندوزی که ارائه کرده است، شناخته شده می باشد. این شرکت برای نسخه ویندوز، سیستم عامل های مخصوص سرور را نیز منتشر نموده است. ویندوز سرور، سیستم پیشرو برای مدیریت سرورها می باشد که رقیب اصلی سیستم عامل لینوکس است. آخرین نسخه ارائه شده ویندوز سرور تا به این لحظه، نسخه 2019 می باشد.

در این مقاله سیر تکامل ویندوز سرور از ابتدا تا به امروز مرور خواهد شد.

Windows NT Server

مایکروسافت در سال 1990 سیستم عامل ویندوز، با نام تجاری “NT”  را رونمایی کرد. البته لازم به ذکر است که توسعه ویندوز سرور از اوایل دهه 1980 توسط مایکروسافت آغاز شده بود. از این سیستم عامل چند نسخه توسط مایکروسافت ارائه شده است.

Windows NT Advanced Server 3.1

در سال 1993 نسخه  Windows NT Advanced Server 3.1 توسط مایکروسافت منتشر شد. نسخه مذکور یک سیستم عامل 32 بیتی بود که در دو ورژن Workstation و Server ارائه شد.

Workstation: از این نسخه در سیستم ها و کامپیوترهای شخصی استفاده می شود. ویژگی این نسخه، مسدود سازی دسترسی برنامه ها به سخت افزار بود که این امر باعث افزایش پایداری سیستم می گردید.

Windows NT Server 3.5

در سال 1994 نسخه 3.5 توسط مایکروسافت معرفی شد. در این نسخه ویژگی های شبکه گسترش یافت. امکان ارتباط متقابل با سیستم های یونیکس و نوول نتور در این ویرایش وجود داشت. در آن زمان اکثر شبکه ها بر روی سرورهای یونیکس و نوول اجرا میشدند و ویندوز سرور جهت پیشرفت به اجبار می بایست با این دو سیستم عامل سازگار می گردید.

Windows NT Server 3.51

این نسخه 3 ماه پس از نسخه 3.5 با هدف افزایش عملکرد و کاهش میزان حافظه مورد نیاز منتشر شد. مایکروسافت در این نسخه بر روی رابط کاربری تمرکز کرد و آن را بهبود بخشید. همچنین از این نسخه  برای مدیریت سیستم هایی که ویندوز 95 را اجرا می نمودند، نیز استفاده می شد.

Windows NT Server 4.0

در سال 1996 نسخه 4 منتشر شد. در این نسخه چندین ویژگی به ویندوز اضافه شده بود که حتی امروزه از نسخه های بروز آن استفاده می شود. از جمله مهمترین این ویژگی ها، استفاده از IIS بود. مایکروسافت در این نسخه از رابط کاربری ویندوز 95 استفاده کرده بود. آخرین پیشرفت ویندوز سرور NT در سال 1998 با Windows NT Server 4.0 Terminal Server Edition به دست آمد که امکان اتصال به سیستم های غیر ویندوزی و همچنین ارتباط بین برنامه های 16 بیتی DOS با محیط دسکتاپ 32 بیتی را فراهم نمود.

در سال 2000 مایکروسافت با انتشار نسخه 2000 ، نام NT را رها کرد و پس از آن ، از سال انتشار نسخه جدید، برای نام همان نسخه استفاده نمود.

تصویر(1)

Windows Server 2000

در نسخه 2000 ویژگی هایی افزوده شد که تا به امروز از آنها استفاده می شود. از جمله این ویژگی ها، پشتیبانی از XML ، پشتیبانی از ASP و استفاده از Active Directory برای تایید اعتبار کاربر بوده است.

مایکروسافت در ویندوز 2000 سه نسخه، Standard Server ، Advanced Server و Datacenter Server را منتشر کرد.

تصویر(2)

Windows Server 2003

مایکروسافت در این نسخه بر روی نکات امنیتی نسخه 2000 تمرکز کرد و آن را بهبود بخشید. همچنین در نسخه 2003 امکان استفاده از آپدیت های جدید بدون حذف سیستم عامل فراهم شد. برای اولین بار از محیط .NET در این نسخه استفاده شد که امروزه هم کاربران بسیار زیادی دارد. از نکات مهم دیگر این نسخه وجود rule دی ان اس سرور بود.

ویندوز سرور 2003 چهار نسخه، Standard، Enterprise، Datacenter و Web را دارا است.

پس از مدت کوتاهی از انتشار ویندوز سرور 2003، مایکروسافت نسخه 64 بیتی را نیز منتشر کرد.

Windows Server 2003 R2

این نسخه در سال 2005 منتشر شد. در واقع مایکروسافت به جای تغییر نسخه شروع به استفاده از عبارت R2 در نسخه های خود کرد. سازمان ها برای تغییر نسخه ویندوز نیاز به داشتن مجوز داشتند اما با انتشار نسخه R2 الزامی به اخذ مجوز نبود و از مجوز نسخه 2003 میتوانستند برای 2003R2 هم استفاده کنند. پیشرفت ویندوز سرور با انتشار نسخه R2 ظاهر گردید.

تصویر(3)

Windows Server 2008

نسخه بعدی ویندوز سرور سه سال طول کشید تا آماده شود. در سال 2008 نسخه جدید ویندوز سرور توسط مایکروسافت منتشر شد. در این نسخه ویژگی های جدید برای اولین بار توسط مایکروسافت ارائه شد که از جمله مهمترین آنها استفاده از سیستم مجازی سازی Hyper-V بود. از ویژگی مهم دیگر می توان به افزودن Event Viewer جهت کنترل فعالیت های سرور اشاره کرد.

ویندوز سرور 2008  تحت چهار نسخه ، Standard، Enterprise، Datacenter و Web منتشر شد.

Windows Server 2008 R2

در سال 2009 مایکروسافت نسخه 2008R2 را منتشر کرد. در این نسخه از کرنل windows 7 استفاده شد و کاربران می توانستند به راحتی با یک محیط گرافیکی و 64 بیتی کار کنند. در نسخه R2 ویژگی های Active Directory افزایش داده شد و همچنین سرویس Remote Desktop  مجدد نصب گردید. از مزیت های دیگر این نسخه استفاده از  BranchCache و DirectAccess  به جهت بهبود دسترسی کاربران از راه دور به سرور بود.

تصویر(4)

Windows Server 2012

در سال 2012 مایکروسافت تصمیم به قرار دادن ویژگی های ابری در سیستم عامل سرور خود گرفت که احتمالا هدف نهایی از قرار دادن ویژگی Hyper-V در نسخه 2008 بود. به روز رسانی های زیادی بر روی Hyper-V در این نسخه انجام شد. از ویژگی های این نسخه استفاده از سوییچ مجازی Hyper-V، Replica Hyper-V و افزودن سیستم فایلReFS بود.

ویندوز سرور 2012 در چهار نسخه منتشر شد: Foundation, Standard, Datacenter و Essentials.

Windows Server 2012 R2

نسخه R2 ویندوز سرور 2012 در سال 2013 منتشر شد. مایکروسافت در نسخه R2 سیستم های امنیتی و خدمات شبکه ای را بازنویسی کرد و به روزرسانی های جدید برای سیستم های مجازی سازی و ذخیره سازی ارائه نمود.

همچنین امکانات سرویس دهی به دستگاه های تلفن همراه با استفاده از نرم افزار های تحت ویندوز را افزایش داد.

تصویر(5)

Windows Server 2016

این نسخه از ویندوز سرور در سپتامبر 2016 همزمان با ویندوز 10 توسط مایکروسافت ارائه شد. این ورژن با ویژگی های جدید به فضای ابری نزدیک شد و یکی از اهداف این نسخه افزایش امنیت در مقابل حملات بود. یک سیستم رمزگذاری برای Hyper-V و همچنین قابلیت جدید برای تعامل با داکر به این نسخه اضافه گردید. همچنین کنترلر شبکه در این نسخه اضافه گردید که با استفاده از آن امکان مدیریت شبکه های فیزیکی و مجازی از راه دور با استفاده از کنسول فراهم شده است. برای ویندوز سرور 2016 نسخه R2 منتشر نشد و تنها در دو نسخه دیتاسنتر و استاندارد ارائه گردید.

در سال 2017 مایکروسافت ویندوز سرور را به دو شاخه تقسیم کرد. نیمه سالانه (SAC) و بلند مدت (LTSC).

نسخه LTSC به مدت ده سال توسط مایکروسافت پشتیبانی می شود اما نسخه SAC تنها 18 ماه پشتیبانی می شود.

مدل LTSC فرمت YYYY را حفظ کرد(مانند: 2012-2016) اما مدل SAC از فرمت YYMM پیروی نمود. اولین نسخه SAC در اکتبر 2017 با عنوان ویندوز سرور 1709 عرضه شد. پس از آن در مارس 2018 نسخه 1803 و در سپتامبر همان سال نسخه 1809 منتشر شد.

تصویر(6)

Windows Server 2019

ویندوز سرور 2019 در 2 اکتبر 2018 در دسترس عموم قرار گرفت. از ویژگی های این نسخه بهبود در Windows Defender، پشتیبانی از (Kubernetes (Beta و افزودن Windows Admin Center بود. Windows Admin Center یک ابزار مدیریت سرور است که نه تنها برای ویندوز سرور 2019 طراحی شده بلکه می تواند سرورهای Windows Server 2012 R2 و Windows Server 2016 را هم مدیریت کند.

تصویر(7)


صفحه 1 از 3123